Dünyanın en zengin insanı Elon Musk: Evim yok, arkadaşlarımın odasında kalıyorum

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yaptığı açıklamada, meskeninin olmadığını ve kalacak yer olarak arkadaşlarının...

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk: Evim yok, arkadaşlarımın odasında kalıyorum

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yaptığı açıklamada, meskeninin olmadığını ve kalacak yer olarak arkadaşlarının boş odalarını kullandığını söyledi. Tekrar Musk’ın açıklamalarına nazaran, yatı da yok ve tatil de yapmıyor fakat vakitten tasarruf etmek için bir uçağı var.

VARLIKLI ANCAK KONUTU YOK

Elon Musk bu açıklamaları, TED konferans lideri Chris Anderson ile yayınlanan bir görüntü röportajında yaptı. Musk’ın yorumları, dünyanın en varlıklı insanı olmasına karşın kalıcı bir meskeni olmadığının birinci teyidi oldu. Musk’ın arkadaşları, onun tavırlı alışkanlıkları hakkında uzun müddet yorum yaptı.

MESKEN SAHİBİ OLMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTi

Mayıs 2020’de tüm mal varlığını satma niyetini ve “ev sahibi olmayacağını” tweetledi. Insider, Ağustos 2021’de, Musk’ın SpaceX’ten kiraladığı 50.000 dolarlık prefabrik küçük bir meskende yaşadığının düşünüldüğünü bildirdi.

Devir dönem Musk’ın sevgilisi olan Grimes da Vanity Fair ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda, “bazen yoksulluk hududunun altında” yaşadığını söyledi ve delik olmasına karşın yatak almayı reddettiğini söz etti.

“BU GECE NEREDE KALACAĞIM”

Google’ın kurucu ortağı ve periyodun CEO’su Larry Page, 2015’te Musk, Silikon Vadisi’ni ziyaret ettiğinde bazen Page’e e-posta gönderip “Bu gece nerede kalacağımı bilmiyorum. Gelebilir miyim?” dediğini söyledi.

Musk’ın şahsî servetinin birden fazla Tesla’daki payına bağlı.