Dijital teknoloji şirketi SabancıDx’e yeni genel müdür

Global büyüme stratejisinde ‘yeni ekonomi’yi odağına alan Sabancı Holding iştiraklerinden SabancıDx’in yeni genel müdürü Tevfik...

Dijital teknoloji şirketi SabancıDx’e yeni genel müdür

Global büyüme stratejisinde ‘yeni ekonomi’yi odağına alan Sabancı Holding iştiraklerinden SabancıDx’in yeni genel müdürü Tevfik Kor oldu. 

2019 yılından bu yana SabancıDx’in Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı misyonunu yürüten Kor, 1 Haziran 2023 tarihi prestijiyle SabancıDx Genel Müdürlüğü vazifesini üstlendi.

Sabancı Topluluğu’nun dijital teknolojiler alanındaki küresel büyüme gayesinde kritik rol oynayan Dx Technology Services and Investment BV (DxBV) ve SabancıDx şirketlerinde yeni atamalar gerçekleşti.  

2019 yılından bu yana SabancıDx’in Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini yürüten Tevfik Kor, SabancıDx Genel Müdürü olarak atandı. Kor, bu vazifesine ek olarak DxBV Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı (Chief Operation Officer) misyonunu de yürütecek. Tevfik Kor bu rolünde entegre hibrit bulut hizmetleri yapısının DxBV markasının eser ve hizmet portföyüne uyumlu bir biçimde tasarlanması, geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinden sorumlu olacak. Kor, DxBV “ortak hizmetler” operasyonlarının DxBV portfolyo şirketlerinde ölçeklenebilir olmasına yönelik süreçleri de yönetecek. Tevfik Kor ayrıyeten Radiflow İdare Konseyi Üyesi rolüne de devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı