Depremde hasar olan Gazi Lisesinin yıkımına başlandı

Şanlıurfa'da deprem felaketi sonrasında ağır hasar alan Eyyübiye ilçesinde bulunan Kenttin en önemli liselerinde Gazi Lisesi kontrollü bir şekilde yıkımına başlandı.

Depremde hasar olan Gazi Lisesinin yıkımına başlandı
Şanlıurfa, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerle sarsıldı. Bu felaket sonucunda zarar gören okulların kontrollü yıkım çalışmaları hızla devam ediyor.
Deprem sonrası Kentte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler, hasar tespit çalışmalarını gerçekleştirdi. Bu çalışmalar sonucunda ağır hasarlı olduğu belirlenen ve acil yıkım kararı alınan okulların yıkım süreci başlatılmıştı.
Eyyübiye ilçesinde 1972-1973 yıllarından itibaren eğitim-öğretim hizmeti vermeye başladı. Ortaokul olarak da hizmet veren Gazi Lisesi daha sonra ismi değiştirilerek Gazi Anadolu Lisesi oldu. Eyyübiye’de bulunan okulun hizmet binası daha sonra Akabe Mahallesi’nde bulunan kampüs okulların olduğu bölgeye taşındı.
On binlerce öğrencinin daha önce öğrenim gördüğü ve Depremde hasar gören Gazi Lisesi kontrolü şekilde yıkımına başlandı.