Defne Devlet Hastanesi yarın açılıyor

Temeli gündem olan Defne Devlet Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle açılıyor Ak Parti Hatay Milletvekili...

Defne Devlet Hastanesi yarın açılıyor

Temeli gündem olan Defne Devlet Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle açılıyor

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:

“Bu hastane, ‘Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar” kelamının ispatı”

” Muhalefete de şunu söylemek lazım, derinliğini bilmediğiniz suya girmeyin, AK Parti’yle hizmet üzerinden polemiğe girmenin sonucu bu türlü olur”

HATAY – 6 Şubat merkezli sarsıntıların en büyük yıkımı yaptığı Hatay’da, atıldığı temelle gündem olan Defne Devlet Hastanesi 60 günde tamamlandı. Hastane yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle hizmete açılacak.

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda en büyük yıkım Hatay’da yaşandı. Kenti iki merkez ilçesindeki Defne ve Antakya Devlet Hastaneleri de zelzelede ziyan gördü. Defne Devlet Hastanesi’nin temeli 24 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı merasimle atıldı. Bostancık Mahallesi’nde üretimine başlanan hastanede çalışmalar tamamlandı. 24 saat temeline nazaran sürdürülen inşaat çalışmaları sonucunda hastane 60 günde hizmet verecek noktaya geldi. Peyzaj düzenlemesi de yapılan hastane yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın iştirakiyle hizmete açılacak.

300 yataklı tek kat formunda çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilen hastanede 300 yataklı ve 80 ağır bakım yatağı ve 12 de ameliyathanesi bulunuyor.

“Yüzde 98’i tamamlandı”

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, hastanenin kısa müddette tamamlanmasının, ‘Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar” kelamının ispatı olduğunu kaydetti.

Hastanede 57. günde çalışmaların devam ettiğini lisana getiren Yayman, “Bu hastane çok tartışıldı, Türkiye’nin gündemine geldi. “Yapılmaz, yapılır” denildi, Allah razı olsun Sıhhat Bakanımız Fahrettin Koca’nın çabasıyla, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hastanemiz tamamlanmak üzere. Hastanemizin yüzde 98’i tamamlandı. Güzel uğurlu olsun, Defne ilçemizin çok değerli bir gereksinimini karşılayacak” diye konuştu.

“Hizmet üzerinden polemiğin sonucu bu türlü olur”

Hastanenin 300 yatağının bulunduğunu kaydeden Yayman, “Tarihe en kısa müddette tamamlanan hastane olarak girecek. Burası 300 yataklı ve birinci sınıf bir hastane olacak. Ameliyathane, servisleriyle, yataklarıyla hoş bir yer oldu. Hatay’ımıza, Defne’mize güzel uğurlu olsun. Muhalefete de şunu söylemek lazım. Derinliğini bilmediğiniz suya girmeyin. AK Parti’yle icraat üzerinden bir tartışmaya girmek, hizmet üzerinden bir polemiğe girmenin sonucu bu türlü olur” dedi.

“AK Parti, hizmet eden bir partidir”

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hastaneyi ziyaret edeceğini duyuran Yayman, “Depremzede kardeşlerimizin Cumhurbaşkanımıza dayanağını bir sefer daha göreceğiz. AK Parti, niyetine, fikrine, partisine bakmadan insanlara hizmet eden bir partidir. Defne, Hakkari, Samandağ, Antakya’da olsa hizmeti devam ettirir. AK Parti’nin temel yaklaşımı şudur, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İsa Akar – Sıhhat