Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gezi eylemcilerine sert sözler: Bunlar çürük, bunlar sürtük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM’de AK Parti Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. “BUNLAR...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gezi eylemcilerine sert sözler: Bunlar çürük, bunlar sürtük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM’de AK Parti Küme Toplantısı’nda gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“BUNLAR BİRA ŞİŞELERİYLE CAMİNİN İÇİNE PİSLEMİŞTİ”

Seyahat parkı eylemcileriyle ilgili sert kelamlar kullanan Erdoğan, “Tarihimize ‘Gezi Olayları’ ismiyle bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin 9. yılındayız. Olaylar, Seyahat Parkı’ndaki bir kaç ağacın kesildiği teziyle alevlendirilmişti. Düşünün, Dolmabahçe Cami’nin içinde bu eşkıyalar bu teröristler caminin içini pislemişti. Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar bu türlü. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Seyahat olaylarının gerisinde hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar lakin terör sevicilerle birlikte.” dedi.

“ASKERİ DARBE YAPMA CÜRETİNDE BULUNDULAR”

Erdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü: “Gezi olaylarının planlı ve alçak kalkışma olduğunu boşuna söylemiyoruz. Yatırımcıların çıkışan, dövizin yükselmesine kadar hala boğuştuğumuz sorunun başlangıç noktası Seyahat hadisesidir. Maddi tahribatın bedeli 1,5 milyar dolar. Bu hadise gerisinden gelen tüm oyunların, tuzakların işaret fişeğidir. Seyahat olaylarıyla yapamadıklarını FETÖ’nün emniyet-yargı darbe teşebbüsüyle ülkenin legal hükümeti devirmeye kalkarak tekrar denediler. PKK’yı ve siyasi uzantılarını harekete geçirip çukurlar açarak o bölgenin hoşluklarını rezil ettiler. Sinsi senaryolar paramparça olunca, 15 Temmuz’da askeri darbe yapma cüretinde bulundular.”