Cristiano Ronaldo neden dövme ve sakala karşı? Arkasındaki sebep herkesi çok şaşırttı

Futbol otoritelerinin bir kısmı tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en düzgün futbolcusu olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’nun...

Cristiano Ronaldo neden dövme ve sakala karşı? Arkasındaki sebep herkesi çok şaşırttı

Futbol otoritelerinin bir kısmı tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en düzgün futbolcusu olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’nun neden dövme yaptırmadığı ve sakal bırakmadığı ortaya çıktı.

ENFEKSİYON RİSKİNE KARŞI DÖVME YAPTIRMIYOR

Aksam.com.tr’nin haberine nazaran, 2017’de iki sefer kan verdiğini toplumsal medya hesabından duyuran Cristiano Ronaldo, eski grup arkadaşı Carlos Martin’in oğlu için sistemli olarak kan iliği veriyor. Portekizli yıldız yaptığı açıklamada, “Martins’in oğlunun durumunun karışık olduğunu biliyorduk ve bütün ekip ona yardımcı olmaya çalışıyor. Bir çok insan ilik vermenin sıkıntı bir şey olduğunu düşünüyor lakin kan vermekten farklı değil.” tabirlerini kullanmıştı. Sık sık kan veren Portekizli yıldız, kan bağışına mahzur olmaması için dövme yaptırmıyor. Bilindiği üzere, dövme yaptıran kişi enfeksiyon riski nedeniyle en az 12 ay boyunca kan veremiyor.

ÜNLÜ BİR JİLET MARKASININ YÜZÜ

Cristiano Ronaldo’nun neden sakal bırakmadığına dair birçok söylenti var. Bir kesim Portekizli yıldızın genç görünmek için bu türlü bir tercihte bulunduğunu sav ederken, muhakkak bir kesim de oyuncunun bir jilet markasının sponsor yüzü olması sebebiyle sakal bırakmadığını öne sürüyor. Yalnızca 2018 Dünya Kupası’nda keçi latifeli bırakan Ronaldo, bunu da Quaresma ile girdiği bir tez sonrası yaptığını açıklamıştı.