CK Enerji, müşteri memnuniyetini “QR Anket” ile ölçüyor

184 farklı lokasyonda bulunan merkezlerde, karekod teknolojisini kullanarak QR Anket çalışması başlatan CK Güç, müşterilerinin...

CK Enerji, müşteri memnuniyetini “QR Anket” ile ölçüyor

184 farklı lokasyonda bulunan merkezlerde, karekod teknolojisini kullanarak QR Anket çalışması başlatan CK Güç, müşterilerinin tecrübelerini ölçerken elde edilen datalarla problemli alanları güzelleştirip, hizmetlerini müşterilerin beklenti ve isteklerine nazaran şekillendiriyor. 

Teknolojiye yaptığı yatırımlarla elektrik kesiminde hizmet kalitesini çok daha üste taşıyan CK Güç, yeni bir projeye imza atarak “QR Anket” uygulamasını başlattı. Nisan ayından itibaren tüm merkezlerde devreye giren QR Anket ile tüketiciler aldıkları hizmeti puanlarken talep ve beklentilerini çok kolay bir halde şirkete ulaştırabiliyor. 

CK Enerji’nin 184 farklı lokasyondaki merkezinde kolaylıkla görülebilen noktalara asılan karekodlu posterleri akıllı telefonları aracılığı ile okutan tüketiciler, “Hangi süreç için bu ünitesi ziyaret ettiği, sürecin kolay mı güç mu gerçekleştiği, aldığı hizmetten mutlu olup olmadığı” üzere soruları içeren ankete katılarak süratle geri bildirimde bulunabiliyor. Bu sırada sorun bildiren tüketicilere birebir gün içinde dönüş yapılırken, 48 saatten daha kısa bir müddette tahlil üretiliyor.

“QR SÜRATLİ VE KULLANICI DOSTU BİR GERİ BİLDİRİM İMKÂNI SUNUYOR”

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve gereksinimlerine daha süratli cevap verebilmek için kullanıcı dostu bir uygulamayı devreye aldıklarını söyleyen CK Güç Regülasyon Stratejileri ve Müşteri İrtibatı Küme Yöneticisi Fidan Öztürk, “Bu uygulama ile müşteri tecrübesini daha güzel anlayabilmeyi hedefliyoruz. Geri bildirimler sonucunda süreçleri uygunlaştırmak ve dataya dayalı müşteri tecrübesini müspet tarafta artırmaya yönelik adımlar atıyoruz. Müşterilerimiz karekod ile birkaç adımda ankete erişebiliyor, tecrübelerini ve hizmet kalitesi ile ilgili beklentilerini paylaşabiliyor” dedi. 

HEDEF MÜŞTERİ MEMENUNİYETİNİ EN ÜST DÜZEYE ULAŞTIRMAK

CK Enerji’nin memnuniyet oranlarını arttırmak ismine farklı projeleri de yürüttüğüne dikkat çeken Fidan Öztürk, “Bu uygulama ile hizmet noktalarında süreç yapan müşterilerimizin tecrübelerini gözlemlerken, elde ettiğimiz bilgilerle neyi daha düzgün yapabileceğimizi anlamayı ve hizmetlerimizi müşterilerimizin beklenti ve isteklerine nazaran şekillendirmeyi hedefliyoruz. Müşteri geri bildirimlerini önemsiyor ve bu bilgileri hizmet kalitesini daima geliştirmek ve müşteri tecrübesini en âlâ düzeye çıkarmak için kullanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı