Çiftçi kadınlara sözleşmeli üreticilik modeli ile büyük kazanç

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında yerli üreticiye verdiği takviyeleri...

Çiftçi kadınlara sözleşmeli üreticilik modeli ile büyük kazanç

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında yerli üreticiye verdiği takviyeleri çeşitlendirerek sürdürüyor.

Daha evvel gübre, tohum, mazot, manda üzere takviyelerle yerli üreticiye takviye olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, artık de bayan üreticiler için harekete geçti.

200 BİN MENEKŞE FİDESİ DAYANAĞI SAĞLANACAK

ANFA Genel Müdürlüğü, kırsal kesitlerde yaşayan bayanlara yönelik “Köylü Bayanları Destekleme Projesi”ni hayata geçirdi.

Proje kapsamında kontratlı üreticilik modeli ile kırsal kesimde yaşayan bayanlara 200 binden fazla kışlık hercai menekşe fidesi fiyatsız olarak verilecek. Ayrıyeten, projeden faydalanan bayanlara gübre takviyesi de verilecek ve fidelerin haftalık bakımları ANFA tarafından yapılacak.

Yetiştirilen menekşeler ise fiyatı karşılığında ANFA Genel Müdürlüğü tarafından satın alınacak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Sadece Ankara’nın kırsal kısımlarında yaşayan bayanların yararlanabileceği dayanaktan faydalanmak isteyenler Başkentli bayanlar (0) 536 594 49 79 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecek.

KADINLARDAN ABB’YE TEŞEKKÜR

Destekten faydalanan bayanlar ise memnuniyetlerini şu sözlerle lisana getirdi:

-Müşerref Günsel: “Bize bu türlü bir imkân tanındığı için çok teşekkür ederiz. Konutumuza ekonomik taraftan bir katkımız olacak. Bu işi yapması da epeyce zevkli…”

-Fatma Aydın: “Büyükşehir Belediyesinin bilhassa bayanlara sunduğu iş imkânı için çok teşekkür ederiz.”

-Reyhan Yıldız: “Ankara Büyükşehir Belediyesinin bize vermiş olduğu fideleri ekiyoruz. Bunları yetiştirip ek gelir sağlıyoruz. Teşekkür ederiz.”

-Saniye Erol: “Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a bayanlara verdiği takviyeler için teşekkür ederim. Proje çok güzel… Devamını da bekliyoruz.”