Cengiz Özkan kimdir, Cengiz Özkan kaç yaşında?

Cengiz Özkan kimdir, biyografi bölümünde Cengiz Özkan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Cengiz Özkan kaç yaşında?,...

Cengiz Özkan kimdir, Cengiz Özkan kaç yaşında?

Cengiz Özkan kimdir, biyografi bölümünde Cengiz Özkan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Cengiz Özkan kaç yaşında?, Cengiz Özkan memleketi neresi, Cengiz Özkan facebook, Cengiz Özkan nereli, Cengiz Özkan instagram, Cengiz Özkan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Cengiz Özkan kimdir? başlığımızın detayları..

Cengiz Özkan Kimdir – Cengiz Özkan Biyografi

1967 senesinde Divriği’de dünyaya geldi. Müziğe olan ilgisi ufak yaşlarda başladı. Ailesi ve çevresinin bu hususta etkisi oldu. İlköğrenimini İstanbul’da bitirdi. 1980 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi. 1991’de mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı bölümünde yüksek lisans eğitimini bitirdi.

1988-1991 senelerı içinde İstanbul Üniversitesi bünyesindeki halk müziği topluluğunda bağlama sanatçısı olarak görev yaptı. 1989 senesinde TRT İstanbul Radyosunda bağlama sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Değişik yöre müziklerini yorumlayan Cengiz Özkan, geçmişten günümüze birden çok yurt içi ve yurt dışı konseri gerçekleştiren Cengiz Özkan şimdiye kadar Kırmızı Buğday, Ah İstanbul, Yare Dokunma, Saklarım Gözlerimde Güzelliğini, Gelin, Yare Dokunma 2 ve Hayalmest isimli albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür. Birçok şenliğe ve konferansa katılmıştır.

 2007 Eylül ayında bir özel televizyon kanalında yayına başlayan  Pusat adlı dizide mahkûm bir ozanı canlandırmıştır.

1989 senesinde TRT İstanbul Radyosu’nda saz sanatçısı görevi ile çalışmaya başlayan ve halen aktif olarak görevini ilerleten Cengiz Özkan evli ve bir kızı mevcuttur. Usta sanatçı Cengiz Özkan aslen Sivas Divriği nüfusuna kayıtlıdır.

biyografi