Bunlar da acemi hırsız! 1 saat boyunca kamyonu çalmak için uğraştılar

Pendik‘te saat 04.00’da iki hırsız sokağa geldi. Aracın kapılarını açmak için kapılarını tekmeleyen şahıslar dakikalarca...

Bunlar da acemi hırsız! 1 saat boyunca kamyonu çalmak için uğraştılar

Pendik‘te saat 04.00’da iki hırsız sokağa geldi. Aracın kapılarını açmak için kapılarını tekmeleyen şahıslar dakikalarca kamyoneti çalmaya çalıştı. Hırsızlar kamyoneti çalmak için çok fazla gayret sarf etti. Hırsızlar, park halinde bulunan kamyoneti çalmak için 1 saat uğraştılar.

KARŞI İNŞAATTAN DA DEMİR ÇALACAKLARDI

Hırsızlar, yalnızca kamyoneti çalmak istemiyordu. Kamyoneti çalmaya çalışan hırsızlardan birisi karşı taraftaki inşaat içerisinden de demir çalmaya çalıştı. İnşaat içerisindeki bekçiyi fark eden hırsızlar inşaattan uzaklaşarak tekrar kamyonete yöneldi. Yaklaşık 1 saatlik uğraşın sonucunda kamyoneti çalan hırsızlar, çaldıkları araçla olay yerinden süratle uzaklaştı.

”PENDİK’TE HIRSIZLAR ÇOĞALDI”

Çalınan kamyonetin sahibi Yunus Uzan ise, “Sabah karşı 4’te geliyorlar. 45 dakika kadar otomobille uğraşıyorlar. Otomobilin kapısını zorluyorlar. İçeri geçiyorlar ondan sonra çalıştırıp gidiyorlar. Yandaki inşaattan konutu gözetlemeye gidiyorlar. Pendik’te hırsızlıklar çoğaldı diye duyuyoruz. Yetkililerden bu bahiste yardım istiyoruz. Ekmek teknemizi çaldılar” sözlerini kullandı. 2 kişinin hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Enes Şamil Gönenç – 3. Sayfa