Buca’da dayanışma çığ üzere büyüyor

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’ın zelzele bölgesi için başlattığı yardım kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi....

Buca’da dayanışma çığ üzere büyüyor

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’ın zelzele bölgesi için başlattığı yardım kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kentte dayanışma çığ üzere büyürken toplam 5 yardım tırı afet bölgesine sevk edildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde Buca Belediyesi, depremzedelere takviye olmak için kampanya başlattı. Toplumsal medya hesabından davette bulunan Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, tüm hemşehrilerini kampanyaya takviye olmaya davet etti. Besin, hijyen ve barınma gereçlerini içeren yardımlar, Buca Belediyesi ana hizmet binası, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Tenis Kulübü olmak üzere üç farklı noktada toplanmaya başladı.

5 TIR GÖNDERİLDİ

Kampanya kısa müddette çığ üzere büyüdü. Hassas Bucalılar tüm imkânlarını seferber ederken, gelen yardımları ihtimamla kolileyen takımlar afet bölgesine besin, uyku tulumu, battaniye ve çadırdan oluşan 2 tır gönderdi. Muhtaçlık materyallerinin yer aldığı 3 yardım tırı da akşam saatlerinde yola çıktı. Gelen yardımların sistemli aralıklarla bölgeye gönderilmeye devam edeceği belirtildi.

İHTİYAÇ LİSTESİNDE NELER VAR?

Acil muhtaçlık listesinde, çadır içi soba, uyku tulumu, cep ısıtıcısı, el feneri, kalem pil, eldiven, atkı, bere, çorap, kışlık bot ve mont, bebek bezi, mama, biberon, kullanılmamış kıyafetler, ıslak mendil, sıvı sabun, tuvalet kağıdı ile havlu kağıt yer alıyor. Vatandaşların 0 232 439 10 10-1471 ve 0 532 242 89 94 numaralı telefonları arayarak kampanya hakkında ayrıntılı bilgi alabilecekleri belirtildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı