Bodrum Belediyesinin yaz kursları başladı

Bodrum Belediyesi’nin çocuklara Yönelik Hazırlamış Olduğu ücretsiz Yaz Kursları, Yoğun Bir Katılımla Başladı.

Bodrum Belediyesinin yaz kursları başladı

Bodrum Belediyesi’nin çocuklara yönelik hazırlamış olduğu ücretsiz yaz kursları, yoğun bir katılımla başladı.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından iş birliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen yaz kursları başladı. Okulların açılma haftasına kadar devam edecek olan kurslara yaklaşık 3 bin 200 çocuk başvurdu.

İlk ve ortaokul derslerinin yanı sıra satranç, resim, voleybol, basketbol, futbol, hentbol, yüzme, yelken, karate, boks, masa tenisi, yabancı dil, halk oyunları, hızlı okuma, robotik kodlama, zekâ oyunları, drama, ebru, piyano kurslarının da yer aldığı eğitimler, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştiriliyor. Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan kurslar, Bodrum’un farklı noktalarında yapılıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kurslarla ilgili değerlendirmelerde bulunurken belediye olarak eğitim ve öğretimi her zaman önemsediklerinin altını çizerken, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla planlanan tüm etkinliklerimiz, halkımızın eğitim, öğretim ile sanat ve spora daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Bu çerçevede gerçekleştirilen kurslarda çocuklarımızın kişisel gelişimlerine yön vermelerini hedefliyoruz. Çocuklarımız eğlenerek öğrenirken kendilerine sporda ve sanatta da bir yol haritası çizebilecekler” dedi.