Binance CEO’su Cevapladı! Sıradaki Patlayıcı Şey Ne?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 29 Mayıs’ta Bankless ile yaptığı bir röportaj sırasında kripto sanayisi ve...

Binance CEO’su Cevapladı! Sıradaki Patlayıcı Şey Ne?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 29 Mayıs’ta Bankless ile yaptığı bir röportaj sırasında kripto sanayisi ve piyasasının durumu hakkında yorum yaptı. İşte detaylar…

Changpeng Zhao, FUD’u ortadan kaldırıyor

Zhao birinci olarak şirketiyle ilgili son tartışmaları ele aldı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance son vakitlerde Forbes, Financial Times ve Reuters’in odağındaydı. Bu medya kurumları, Binance’in, müşteri fonlarını berbata kullandığını sav etti. Ayrıyeten Çin ile kelamda bağları üzere bahislerle dikkat çekti. Lakin Zhao, bu savları yalanladı. Zhao, ana akım haber kaynaklarının kripto para ünitesini olumsuz olarak ele alma eğiliminde olduğunu belirtti. Binance’in büyüklüğü nedeniyle bilhassa FUD’u çektiğini öne sürdü. FUD, piyasalarda, “korku, belirsizlik ve şüphe” kavramlarını tabir eder. Zhao, şunları söyledi:

Daha küçük bir borsa hakkında olumsuz bir makale yazarsanız kimse umursamaz. Ancak başlığa Binance’in ismini ve olumsuz bir şey koyarsanız, beşerler daha fazla tıklar.

binance ceosu cevapladi siradaki patlayici sey ne 0

Zhao’nun Çin kökeni de haberleri etkiliyor

Zhao ayrıyeten etnik kökeninin kendisini gaye haline getirdiğini öne sürdü. Zhao, Çin’de doğmuş olmasına karşın Kanada vatandaşı. Binance’in kendisi Çin’de kurulmuş olsa da, düzenlemeler nedeniyle artık ülkede faaliyet göstermiyor. Ayrıyeten Zhao, Çinli çalışanını öteki bir yere taşıdığı konusunda ısrar ediyor. Zhao, Binance’in FUD’a karşın “olabildiğince şeffaf” olmayı hedeflediğini belirtiyor. Ayrıyeten Binance’in şu anda rezerv delili raporları sunduğunu söyledi.

Şeffaflığın sonları olduğunu kabul etti. Fakat Binance’in kendi cüzdan adreslerinin tamamını ifşa etmesi halinde, bunun Binance’in satıcılarını ve ortaklarını ifşa edeceğini söyledi. Hasebiyle kapalılık ve güvenliği tehlikeye atacağını ve rekabeti etkileyeceğini savundu. Bu nedenle elinden geldiğince şeffaflık sunduğuna işaret etti.

binance ceosu cevapladi siradaki patlayici sey ne 1 ChhOZEsN

Binance CEO’su, global düzenlemeler hakkında konuştu

Zhao, Binance’in global düzenlemelerle ilgilendiğini söyledi. Bir kere daha, düzenleyicilerin Binance’i büyüklüğü nedeniyle daha büyük ölçüde “mikroskop altına” koyduğunu söyledi. Bununla birlikte, kripto kesiminin düzenlemeler kelam konusu olduğunda daha az rekabetçi ve daha işbirlikçi hale geldiğini de öne sürdü. Coinbase ve Kraken üzere şirketlerin düzenleyicilerle birlikte çalıştığını belirtti. Kolektif iştirakin Binance’in düzenleyicilerle etkileşim kurma muhtaçlığını öteki şirketlere yine dağıtabileceğini söyledi.

Daha genel olarak Zhao, Orta Doğu ve Avrupa’nın şu anda en umut verici kripto düzenlemelerini uyguladığını söyledi. Zhao, evvelki bir aktiflikte şirketinin Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da (MENA) büyüdüğünü söyledi. Zhao ayrıyeten Binance’in bir noktada bir banka satın almayı düşündüğünü itiraf etti. Lakin bunun lokal düzenlemelere kapsamlı bir ahenk gerektireceğini tespit ettiğini belirtti. Ayrıyeten bankaların çok değerli olduğunu, yüksek risk taşıdığını ve ekseriyetle çok kârlı olmadığını söyledi.

binance ceosu cevapladi siradaki patlayici sey ne 2 9Q4MXKbg

Binance CEO’su, kripto para piyasasının en son halini yorumladı

Zhao ayrıyeten kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında da yorum yaptı. Piyasanın 2022’deki ayı piyasasından toparlanmakta olduğunu söyledi. Zhao, gelecekte “patlayıcı büyümeyi” neyin yönlendireceği muhakkak olmadığı için bunun piyasaya “karışık bir ruh hali” verdiğini söyledi. CEO, aşağıdaki sözleri kullandı:

Bir sonraki döngüyü ne yönlendirecek? …Herkes şu anda bunu arıyor. Emin olmadığımızda, muhtemelen bu yüzden birçok insan göğüs coin‘lere yığılıyor …Bu, dağıtılmaya hazır fonlar olduğunu gösteriyor.

binance ceosu cevapladi siradaki patlayici sey ne 3

Zhao, olumlu eğilimler konusunda yanılabileceğini kabul etti. Daha sonra bir piyasa gerilemesi sırasında kriptoya yatırım yapmaya başlayan yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Boğa piyasası sırasında yatırım yapanların sadece kaybetme konusunda rahat hissettikleri şeylere yatırım yapmaları ve çok abartılı yatırımlara yönelmemeleri gerektiğini söyledi. Zhao, pay senetlerine ve kriptoya birinci yatırım yapmaya başladığında “bu dersi sıkıntı yoldan öğrendiğini” söyledi.