Bayanlar “e-ticareti” öğrendi

Karabağlar Kent Kurulu ve İzmir Soroptimist Kulübü işbirliğiyle yürütülen “Kız Kardeşler El Ele” programının 2....

Bayanlar “e-ticareti” öğrendi

Karabağlar Kent Kurulu ve İzmir Soroptimist Kulübü işbirliğiyle yürütülen “Kız Kardeşler El Ele” programının 2. kademesine katılan 36 bayan, 25 Ekim-29 Kasım 2022 tarihleri ortasında “e-ticaret” konusunda kapsamlı bir eğitim aldı. Bayanlara sertifikalarını Mobilya Akademi’de düzenlenen merasimle Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu verdi.

Mobilya Akademi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen merasime, Lider Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Kent Kurulu Lideri Alev Ağrı, Kent Kurulu Yürütme Şurası üyeleri, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Ege Bölge Sorumlusu Gül Gürses, İzmir Soroptimist Kulüp Lideri Şükran Karaok, Proje Koordinatörü Ece Tekin Tansev, Karabağlar Belediye Meclis Üyesi İnan Karakoyun, kursiyer bayanlar ve yakınları katıldı.

Törenin açılışında konuşan Karabağlar Kent Kurulu Lideri Ağrı, kapsamlı bir eğitim süreci yaşandığını belirterek, “Kadınlarımız detaylı ve nitelikli bilgiler edindi. Liderimiz Muhittin Selvitopu olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Soroptimist Kulübü yöneticileri ve eğitimciler de projenin detaylarıyla ilgili iştirakçileri bilgilendirdi.

Hedef toplumsal yaşama katmak!

Daha sonra kürsüye gelen Lider Selvitopu, Karabağlar Belediyesi olarak bilhassa mesken bayanlarına ulaşmaya ve onları ömrün içine katmaya çalıştıklarını söyledi. Bu cins projeleri, toplum faydasına faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle yapmaya çaba ettiklerini belirten Lider Selvitopu, “Ulusal Kurtuluş Savaşı Başkanı Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra, bilhassa bayanların toplumsal hayat içinde faal olarak yer alması için uğraştı. Zira biliyordu ki toplumun gelişmesi, dünyayla rekabet edebilmesi buna bağlıydı. Bugün bayanlarımız bu salonlardaysa, o çabanın sonucudur” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin semt merkezleri, kültür ve sanat merkezleri, toplumsal tesisleri aracılığıyla bayanlara ulaşmaya devam edeceğini vurgulayan Lider Selvitopu, “Yakın vakitte 4 mahalleye hizmet edecek Çalıkuşu Semt Merkezi’ni de açacağız. Yalnızca konuşmak yetmiyor. Bayanları yaşama katmak hepimizin misyonu. Bu nedenle çalışmalarımız ağır halde devam edecek. 36 bayanın aldığı bu doküman çok değerli. Kendilerini ve katkı koyanları kutluyorum. Umarım aile bütçelerine ufak da olsa takviye olurlar” diye konuştu.

Başkan Selvitopu konuşmasının akabinde bayanlara üniversite onaylı sertifikalarını vererek muvaffakiyetler diledi.

Proje kapsamında bayanlar 6 hafta boyunca, “e-ticaret nedir?”, “site ve logo tasarımı”, “online ödeme sistemleri”, “kargo lojistik”, “ürün fotoğraf çekimi” üzere bahislerde eğitim aldılar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı