Bass’ta Delikanlı inanç tazeledi

Türk-İş’e bağlı Banka ve Sigorta Çalışanları Sendikası (Bass) Adana Şube Başkanlığına Ömer Faruk Delikanlı tekrar...

Bass’ta Delikanlı inanç tazeledi

Türk-İş’e bağlı Banka ve Sigorta Çalışanları Sendikası (Bass) Adana Şube Başkanlığına Ömer Faruk Delikanlı tekrar seçildi.

Bass Adana Şube 8’nci Olağan Genel Şurası bir otel de gerçekleşti. Genel Kurul’da kısa bir konuşma yapan Bass Genel Lideri Turgut Yılmaz, bu vakte kadar yaptıkları sendikal çalışmalardan örnekler verdi. Yılmaz, “Halkın refah düzeyinin artması için tüketen değil, üreten olmayız” dedi.

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’da yaptığı konuşmada, her bahiste olduğu üzere çalışanın hak ve çıkarlarının gözetilmesi konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledi.

BASS Adana Şube Lideri Ömer Faruk Delikanlı ise, “Görev süremizce üye arkadaşlarımızın çalışma şartlarının uygunlaştırılması, iş barışı ve huzurunun sağlanması üyelerimizin var olan külfetlerinin tahlili konusunda üzerimize düşeni yapmanın huzuru içindeyiz. Ben ve idarede bulunan arkadaşlarımız bundan sonra da yılmadan, yorulmadan, kıymetli üyelerimizin haklarını korumak için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde seçime geçildi. Oy kullanan delegelerin büyük oranda oyunu alan mevcut Şube Lideri Ömer Faruk Delikanlı, itimat tazeleyerek tekrar lider seçildi.

Ömer Faruk Delikanlı Başkanlığındaki BASS İdare Konseyi şu isimlerden oluştu:

Şube Sekreteri Ramazan Yentürk, Mali Sekreter Yaşar Uzelbakır, Üye; Ersin Fadıloğlu, Ahmet Pan, Sinan Türkmen ve Fatih Gedik. – ADANA