Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na TOGG daveti: Siparişini vermek için haydi şimdiden kuyruğa gir

Türkiye’nin yerli aracı Togg’un üretim tesisi geçtiğimiz günlerde yapılan merasimle açıldı. 2023 yılında seri üretime...

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na TOGG daveti: Siparişini vermek için haydi şimdiden kuyruğa gir

Türkiye’nin yerli aracı Togg’un üretim tesisi geçtiğimiz günlerde yapılan merasimle açıldı. 2023 yılında seri üretime başlayacak olan Togg için Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na davet yaptı.

“DEV ARTIK UYANDI”

Bahçeli açıklamasında, “Dev artık uyanmakla kalmamış, mükemmel bir teknolojik atılımla ayağa kalkmıştır. Türkiye artık kendisine has birikim, imkan ve kabiliyeti ile arabasını yapacak kademeye gelmiştir. Bundan yalnızca Türkiye alerjisi olan odaklar rahatsız olur.

“ŞİMDİDEN SIRAYA GİR”

Sayın Kılıçdaroğlu sana bir berbat haber vereyim, TOGG’un seri üretimi 2023’te başlıyor. Siparişini vermek için haydi şimdiden kuyruğa gir. TOGG’un merasimine katılarak ortak sevinci başlattık. Kılıçdaroğlu’na diyorum ki vakit bulursan, yolunu öğrenirsen Gemlik’e gitmeni tavsiye ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE’DE ÇIĞIR AÇILMIŞ”

Bunun yanında Togg için “üretemezsiniz” tabirlerini kullananlara karşı Bahçeli, “Akaryakıt koyulmadığından ötürü 100 metre sonra duran İhtilal arabasından 61 yıl sonra Türkiye’de bir çığır açılmış, müstesna bir adım atılmıştır. Yapamazsınız diyenle karşıt köşededir. Üretemezsiniz diyenler uçurumun tabanındadır. Satamazsınız diyenler de yakında tel tel dağılacaktır.

“HAMDOLSUN AŞI TUTMUŞTUR”

‘Yerli araba intihardır’ diyenler ise mandacılardır, hepsi yabancı beslemeleridir. Cumhurbaşkanımıza, ilgili bakanlarımıza, mühendislerimiz, iş adamlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. TOGG’un güzel uğurlu olmasını diliyorum. Hamdolsun aşı tutmuştur” açıklamalarında bulundu.