Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke’ye 30 milyon liralık daha yatırım yapıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım yağmuru devam ediyor. Birçok yatırımı bir ortada yürüten Büyükşehir Belediyesi, Söke’de...

Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke’ye 30 milyon liralık daha yatırım yapıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım yağmuru devam ediyor. Birçok yatırımı bir ortada yürüten Büyükşehir Belediyesi, Söke’de de yatırımları sürdürüyor. Söke’nin öncelikli gereksinimlerinden olan yeraltı otoparkının inşaatı tüm süratiyle devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Söke’ye verdikleri bir kelamı daha yerine getirdiklerini söyledi.

Söke’nin merkezindeki otopark sıkıntısını çözmek için başlanan projede 4 bin 750 metrekarelik alanın üzeri ise yeşil alan, basketbol alanı, açık spor alanları, fitness alanları olarak pahalandırılacak. 8 bin metrekarelik bir imalatın yapılacağı otoparkın yatırım maliyeti ise 30 milyon lira olacak. Otoparkın alt katında araçlar için yıkama ve gibisi hizmetler de verilecek.

Katlı otoparkın 2023 yılı içerisinde bitirilmesinin planlandığını söz eden Lider Çerçioğlu, “Bir projemizi daha gerçekleştiriyor olmanın, Söke halkına vermiş olduğumuz kelamları yerine getirmenin memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı