Arda Güler transferi için sıcak gelişme! Ailesiyle Dubai’de transfer görüşmesi… “Olumlu geçti…”

Yeni dönem transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de takımdaki isimlerden durumu en merak edileni ise elbet Arda...

Arda Güler transferi için sıcak gelişme! Ailesiyle Dubai’de transfer görüşmesi… “Olumlu geçti…”

Yeni dönem transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’de takımdaki isimlerden durumu en merak edileni ise elbet Arda Güler… Genç oyuncu için Avrupa devlerinin ağır mesaisi dikkat çekiyor.

DUBAI’DE AİLESİYLE GÖRÜŞTÜLER

İngiliz medyasına nazaran Newcastle, Arda Güler için vites yükseltti. Haberde, İngiliz takımının yetkilileri ile 18 yaşındaki yıldızın ailesi, geçtiğimiz hafta Dubai’de bir görüşme gerçekleştirdi. Uzun bir ortadan sonra Şampiyonlar Ligi’nde gayret edecek olan Siyah-Beyazlılar, geleceğe dönük kapsamlı bir proje sunarak aileyi ikna etmeye çalıştı. İngilizlere nazaran görüşme olumlu geçti.

BEKLENTİ 20 MİLYON EURO

Öte yandan Arda Güler’in ailesinin, transfer konusunda tüm kararı oyuncunun kendisine bıraktığı öne sürüldü. Lider Ali Koç, genç yıldızın en az 1 dönem daha Fenerbahçe’de kalmasını çok istediğini Güler Ailesi’ne iletti. Argümana nazaran Arda’nın anne ve babası, son kelamı 18 yaşındaki yıldızın vereceğini ve her kararın ardında olacaklarını belirtti. Newcastle’ın Arda’ya ekonomik manada çok daha cazip bir teklif sunduğu kaydedildi. Lakin genç yeteneğe daha fazla forma talihi verip, kendisini geliştirme imkanı sağlayacak kulüp olarak da Ajax görünüyor. Sarı-Lacivertliler transferin gerçekleşmesi halinde en az 20 milyon Euro bonservis geliriyle sonraki satıştan hisse bekliyor.