Al Sancak 16. bölüm analizi; Nadia ve Ali müthiş bir ikili oldu!

3 TRT 1’de yayınlanan Al Sancak’ın 16. bölümü büyük ilgi görürken, sosyal medyada #AlSancakDizisi hashtag’i...

Al Sancak 16. bölüm analizi; Nadia ve Ali müthiş bir ikili oldu!
3

TRT 1’de yayınlanan Al Sancak’ın 16. bölümü büyük ilgi görürken, sosyal medyada #AlSancakDizisi hashtag’i de konuşulmaya başlandı. Al Sancak’ta Elizabeth ve ekibi, Ali’yi şehit olarak görüyor ve bu da bölüme damgasını vuruyor.

‘Al Sancak’ 16. Bölümde Neler Oldu? Detaylar şöyle: Nadia, Boran’dan son anda kaçarak Ali’nin hayatını kurtardı ve ardından Boran’ın ekibine katıldı. Elizabeth ve Boland, Ali’nin öldüğüne ikna olmuşlardır. Bu durum genel merkezin yeni kozu oldu. Ali şehit olarak tasvir edilir. Böylece düşmanın rehaveti istismar edildi. Ahtapot son darbeye, manga son darbeye hazırlanır.

Ahtapot, mikrofilm aracılığıyla bulduğu Soğuk Savaş nükleer silahlarının satış düğmesine basar. Elizabeth, Nadia’dan atom bombasıyla birleştirmek için uranyum teslim etmesini ister. Nadia, Boran bebeğine baktığı için Orta Doğu’ya gitti. Ali’nin planlaması sayesinde operasyon sorunsuz geçti. Ali, Nadia ve Mustafa uranyum aldı. Ancak dönüş yolunda tim teröristlerin hedefi oldu.

Sacit Komutan bu büyük sorunu çözmeye kararlıdır. Elizabeth’in gerçekten Gürselen olup olmadığını öğrenmek için aklına gelen deneme türküsü fikrini uygulamaya koyar. Sacit, Gülseren’in gerçekte kim olduğunu öğrenebilecek mi?

Nadia, bir terörist grubun Orta Doğu’daki sığınağını ortaya çıkarır. Kaptan Eylül’ün de eklenmesiyle aksiyon yeni bir boyut kazanıyor. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi. Savaş uçaklarına yapılan saldırı Talon Ekibinin başını belaya sokar. Sahada örgüt tarafından ezilen Yüzbaşı Elul’u kurtarmak için ekipte canla başla çalışırken, Yüzbaşı Ali ve Nadia’nın elindeki uranyum madeni operasyonunu sürdürür. Tim, hayatını kurtarmak için Eylül Kaptan’a zamanında ulaştı.

Güçlü prodüksiyonu, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan Al Sancak’ta Uğur Güneş ve Gülsim Ali İlhan’ın başrollerini paylaştığı R. Aybars Düzey, Emre Dinler, Cem Kurtoğlu, Ahmet Yenilmez, Nihat Altınkaya , Funda İlhan, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Olgun Sünear, Melih Özdoğan, Tezhan Tezcan, Ömer Faruk Aran, Murat İnce, Fatih Gühan, Çağlar Sayın ve Ayşen Sezerel başarılı isimler. Al Sancak dizisinin senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Mehmet Arı, Selman Kılıçaslan ve Yelda Arıtaş Erdem yazarken, yönetmenliğini Günay Günaydın üstleniyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir