Zoom, Mac modellerindeki açık mikrofon sorununu giderdi

Koronavirüs nedeniyle milyonlarca kişinin konutlara kapanmasıyla, başta Zoom olmak üzere birçok konferans uygulamasına olan talep...

Zoom, Mac modellerindeki açık mikrofon sorununu giderdi

Koronavirüs nedeniyle milyonlarca kişinin konutlara kapanmasıyla, başta Zoom olmak üzere birçok konferans uygulamasına olan talep arttı.

Örneğin Zoom, geçtiğimiz yıl ABD, İngiltere ve Avrupa’nın birçok kentinde milyonlarca kere indirildi ve dünya çapında en çok indirilen konferans uygulaması oldu.

Son vakitlerde Zoom, bilhassa Mac kullanıcılarının pek hoşlanmadığı bir yanlışla gündeme gelmişti.

Görüntü konferanstan ayrıladıktan sonra bile Mac kullanıcıları, turuncu renkte “mikrofon açık” simgesini görmeye devam ediyordu. Bu da konferanstan çıkılsa bile mikrofonun kullanılmaya devam ettiğini gösteriyordu.

ZOOM SORUNU ÇÖZDÜ

Zoom, birçok kullanıcı tarafından bir konferansın sonlandırılmasına karşın mikrofonun devre dışı bırakılmadığına dair gelen raporların akabinde, yeni bir güncelleme yayınladı ve sorunu giderdi.

Zoom; bir toplantıdan, davetten yahut web seminerinden ayrıldıktan sonra mikrofonun kapanmadığı yanılgısını yaşayan kullanıcıların, Zoom MacOS uygulamasını sürüm 5.9.3’e güncellemelerini istedi.

Ayrıyeten şirket, yaşanabilecek bir kusurun süratli bir biçimde tahlile kavuşturulması için otomatik güncellemelerin açılmasını tavsiye etti.