Xsolla, NFT ile ödeme tahlillerini güncelledi

Kullanıcılar dört farklı süreci tıpkı anda yapabilecek Lider global görüntü oyun ticareti şirketi Xsolla, NFT...

Xsolla, NFT ile ödeme tahlillerini güncelledi

Kullanıcılar dört farklı süreci tıpkı anda yapabilecek

Lider global görüntü oyun ticareti şirketi Xsolla, NFT ile ödeme tahlil hizmetine yeni özellikler ekledi. Güncellemelerle Web 3.0’ın önündeki mahzurları kaldıran marka, kullanıcıların NFT satmalarına, saklamalarına, basmalarına ve kullanıcıların cüzdanlarına göndermelerine imkan tanıyor.

Oyun geliştiricilerinin kendi oyun ekonomilerine NFT’leri süratli ve inançlı halde eklemelerine imkan veren Xsolla, ödeme tahlil hizmetini güncelleyerek yeni özellikler ekledi. Yenilenen NFT ile ödeme tahlili, görüntü oyunları ve öteki dijital içerik üreten işletmelere, işlerini artırma fırsatı yakalıyor. İş ortakları artık NFT’leri satabiliyor, kullanıcıların dijital öğeler satın almalarına ve Fiat tercihli ödeme prosedürünü kullanarak bunları NFT’lere basmalarına müsaade veriyor. Öte yandan NFT’leri iş ortağının yahut Xsolla’nın envanterinde saklayabilirken, basılmış öğeleri kullanıcıların cüzdanlarına gönderebiliyor. Ayrıyeten bu tahlil, iş ortaklarının Ethereum, Solana ve Polygon dahil olmak üzere büyük blok zincirlerine ve desteklenen 100’den fazla e-cüzdana bağlanmalarını sağlıyor.

“Eşsiz özelliklerle bir adım ileride olmaya devam ediyoruz”

Dünya genelindeki taşınabilir oyun geliştiricilerinin daha fazla coğrafyada daha fazla oyuncuya ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştiricilere sınıfının en uygunu hizmeti ve dayanağı sunmayı taahhüt ettiklerini söyleyen Xsolla Lideri Chris Hewish, “Mobil oyun kesimi geliştikçe, ortaklarımızın oyuncularıyla direkt irtibata geçmelerine yardımcı olan taşınabilir çözümümüze eşsiz özellikler sunarak bir adım ileride olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“Fragmanlar 250 bin dolara kadar finanse edilebilecek”

Xsolla’nın yeni Oyun Yatırım Platformu + Fragman Programı’na yönelik de bilgi veren Chris Hewish, “Oyun fragmanları, görüntü oyunu pazarlamasının değerli bir bileşeni haline geldi. Güçlü bir fragman heyecan yaratabilir, ön siparişleri artırabilir, oyun satışlarını yükseltebilir ve hatta piyasaya sürüldükten sonra bir oyunu pazarlayabilir. Bu yeni programda geliştiriciler, gelecekte oyunlarından elde edilecek geliri paylaşma karşılığında fragmanlarının 250 bin dolara kadar finanse edilmesi için müracaat yapabilirler. Fragmanın temel fondan daha kıymetli olması durumunda, Oyun Yatırım Platformu aracılığıyla artırılır. Oyun Yatırım Platformu, yatırıma hazır oyunlardan oluşan bir portföydür. Yüksek net kıymetli şahıslar ve aile ofisleri dahil olmak üzere akredite yatırımcılar portföye göz atabilir ya da direkt kriterlerine uyan oyunları araştırabilir. İstedikleri oyunu bulduktan sonra, yatırımcılar Xsolla ile görüşerek geliştirici tarafından evvelce belirlenen kaidelerle projeye ortak yatırım yapmayı taahhüt eder” biçiminde konuştu

“Web Shop ile her tüketici için eşsiz bir tecrübe sunuyoruz”

Oyun geliştiricilerinin, güncellenmiş Web Shop aracılığıyla oyuncu promosyonlarını yönetebileceğini ve pazarlama çalışmalarını özelleştirebileceğini vurgulayan Chris Hewish, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Güncellenen Xsolla Web Shop özellikleri, pazar talepleriyle uyumlu ve iş ortaklarının çevrimiçi mağazalarından tüketicilerle direkt etkileşim kurarak yarar sağlamalarına imkan tanıyor. Bu yeni özellikler, oyun geliştiricilerinin oyuncu promosyonlarını yönetmelerine ve her tüketici için eşsiz ve kıymetli bir tecrübe sunmak üzere pazarlama çalışmalarını kişiselleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı