Western Digital Veri Merkezi İçin Daha Yüksek Seviyede Esneklik ve Ölçeklenebilirlik Sunuyor

Yeni RapidFlex Fabric Bridge ve  Ultrastar® Çift İrtibat Noktalı NVMe SSD’lerden gücünü alan geliştirilmiş OpenFlex...

Western Digital Veri Merkezi İçin Daha Yüksek Seviyede Esneklik ve Ölçeklenebilirlik Sunuyor

Yeni RapidFlex Fabric Bridge ve  Ultrastar® Çift İrtibat Noktalı NVMe SSD’lerden gücünü alan geliştirilmiş OpenFlex Data24 Platformu yeni jenerasyon ayrıştırılmış depolama için NVMe-oF™’un devreye alınmasını basitleştiriyor 

Veri merkezi, mimarları yapay zeka, obje depolama, evrak paylaşımı ve çok daha fazlasının potansiyelini ortaya çıkarmak için buluttan edge’e ve hatta kurumsal alana kadar, gitgide artan düzeylerde flash depolama kullanıyor. Tıpkı vakitte, harcamaları denetim altında tutmaya odaklanıyor ve depolama alanlarını daha verimli bir formda yönetme, ölçeklendirme ve kullanmaya yardımcı olacak tahliller bulmak durumunda kalıyorlar. Bu durum, depolama kaynaklarının düzgünleştirilmiş performansı, kullanılabilirliği ve esnekliği için NVMe flash over fabric’i (NVMe-oF) kesimlere ayırmaya ve paylaşmaya yönelik büyüyen bir trendi tetikliyor. 

Müşterilere NVMe/NVMe-oF depolamayı devreye almayı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, Western Digital (NASDAQ: WDC), geliştirilmiş OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF JBOF/Depolama Platformu’nu, bir sonraki jenerasyon RapidFlex A2000 ve C2000 NVMe-oF ağ temas aygıtlarını (FBD) ve yeni Ultrastar DC SN655 PCIe® Gen 4.0 çift ilişkili NVMe SSD’sini duyurdu. Bu yeni depolama tahlilleri, müşteriler için NVMe ve NVMe-oF’u devreye almayı kolaylaştırmak için daha fazla esneklik ve seçenek sağlayan bir ekosistemi mümkün kılıyor. Western Digital artık bilgilerin sunucu başlatıcısından depolama amacına gittiği tahliller sunmak için Ethernet kablosunun her iki ucunu da hedefleyen dikey entegrasyon yeteneklerine sahip tek şirket olma özelliğini taşıyor.

Futurum Group’ta kıdemli stratejist Randy Kerns, “NVMe-oF, flash’ı birden çok sunucu ve uygulamada verimli bir halde paylaşıp ölçeklendirirken NVMe SSD’lerin performansını ortaya çıkarabileceği için çağdaş bilgi merkezi altyapısında ihtilal yaratmaya hazırlanıyor. Western Digital, genişleyen NVMe-oF tahlilleri portföyüyle ekosistemin büyümesini ve şeffaf standartları desteklemeye devam ediyor; bu da şirketi, geniş bir uygulama yelpazesi dahilinde benimsenme oranını sürdürmek için eksiksiz bir pozisyona getiriyor.” açıklamalarını yaptı. 

Bütünleşik OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF Depolama Platformu

Western Digital OpenFlex Data24 3200, NVMe flash performansını, paylaşılan bir depolama mimarisine genişleten tam entegre bir NVMe-oF depolama platformu. OpenFlex Data24 depolama kaynaklarını süreç kaynaklarından ayırıp Ethernet üzerinden paylaşarak, birden fazla uygulama ve sunucu tarafından yaygın olarak kullanılabilir hale geliyor; ve daha fazla kaynak denetimi ve ölçeklenebilirlik sağlayarak çok kaynak kullanımına gerek kalmadan gelişmiş depolama kullanımı sağlıyor. 

RapidFlex FBD’leri kullanan Data24 3200, altı adede kadar ana bilgisayarın anahtar olmadan bağlanmasına müsaade veriyor. Anahtarlamalı bir ortam, çok düşük uygulama gecikmesiyle yüzlerce terabayttan petabaytlarca NVMe flash’a ölçeklendirme yetenekleri sağlayarak daha da fazla ana bilgisayarı ve Data24 platformunu ölçeklendirmeye imkan tanıyor. Yakınsanmış Ethernet (RoCE) üzerinden RDMA’ya ek olarak, geliştirilmiş Data24 artık yeni TCP temas dayanağı sunuyor. 2U 24 yuvalı bir platformda sunulan ve 5 yıllık hudutlu garantiyle desteklenen Data24 3200, düşük gecikmeli çift temas noktalı PCIe Gen 4.0 SSD’lerden oluşan tek bir platformda 368 TB’a1 varan kapasiteyle düşük güç, yüksek kullanılabilirlik ve kurumsal sınıf güvenilirlik sağlamak üzere tasarlandı. 

Yeni Kuşak RapidFlex FBD’ler: A2000 ASIC ve C2000 Fabric Bridge PCIe Adaptör Kartı

RapidFlex NVMe over Fabrics yapı köprüsü aygıtları ailesi, bir Ethernet yapısı genelinde yüksek seviyede ölçeklenebilir paylaşılan depolamaya dayalı yeni kuşak iş yüklerini aktifleştirmek için yazılım tarifli altyapılara bir Kendin Yap (DIY) yaklaşımını benimseyerek OEM’ler/ODM’ler ve büyük kuruluşlar için temel yapı taşlarını sağlar. Bu ikinci kuşak düşük güçlü, yüksek performanslı FBD’lerin iki versiyonu bulunuyor: RapidFlex A2000 denetleyici ve yeni OpenFlex Data24 üzere tahlillere güç sağlamak için A2000 çipini bir PCI adaptörüne yerleştiren RapidFlex C2000. 

Yeni RapidFlex FBD, PCI data yolunu Ethernet üzerinden dışa aktaran ve harici olarak bağlanan SSD’lerin güya sunucunun içindeymiş üzere görünmesini sağlayan eşsiz bir aygıt. Bu yeni versiyon ayrıyeten, Gen 4 PCIe’nin 16 şeridiyle eşleşen ek bir 100 GbE portuyla performansı iki katına çıkararak tüm NVMe all-flash dizilerinde bir PCIe kök kompleksi sunarak yeterliliğini ve devreye alınmasını kolaylaştırır. A2000 ve C2000 FBD’ler, mevcut amaç modu yeteneğine başlatıcı modu özelliği ekler, böylelikle müşteriler artık sunucularında NVMe-oF irtibatı için klâsik bir Ethernet NIC yerine daha uygun maliyetli ve daha düşük güçlü başlatıcı kartların kullanılmasına imkan sağlar. 

Kurumsal sınıf Ultrastar DC SN655 Çift Portlu NVMe SSD

Ultrastar DC SN655, ayrıştırılmış depolama, obje depolama, depolama sunucuları ve başka vazife açısından kritik uygulamalar üzere çeşitli uygulamalar ve iş yükleri için yüksek performanslı, yüksek kapasiteli depolamaya gereksinim duyan bulut, OEM ve kurumsal müşteriler için tasarlanmış uygun maliyetli, çift portlu, yüksek kapasiteli bir PCIe Gen 4.0 NVMe SSD. 

Ultrastar DC SN655, kurumsal yüksek kullanılabilirlik ihtiyaçları için daima bilgi erişimi sağlamak üzere kolay, ölçeklenebilir, tek yahut çift portlu bir yol sağlayan dikey olarak entegre edilmiş bir SSD olma özelliği taşıyor. Ayrıyeten, hem depolama hem de karma iş yükü bilgi süreç uygulamalarını hedefleyerek kapasiteleri yeni 3,84 TB’tan 15,36 TB’a1 çıkarıyor ve şoför güvenilirliğini arızalar ortasındaki ortalama süreyi (öngörülen) 2,5 milyon saate çıkarıyor. Ek olarak, SN655 büyük yapılandırılmamış iş yükleri2 için bir milyondan fazla azamî rastgele okuma IOP’si ve gelişmiş Hizmet Kalitesi (Qos) sunuyor. Aygıt, açılır kapanır U.3 15 mm form faktörüyle gelir ve U.2 geriye dönük uyumluluk gösteriyor. SN655 ayrıyeten, bilgilerin gerektiğinde kullanılabilir olmasını sağlamak için elektrik kesintisi müdafaası ve uçtan uca data yolu müdafaası üzere ek kurumsal özelliklerde sunuyor.   

Western Digital’ın Platformlar kısmı lider yardımcısı ve genel müdürü Kurt Chan, “NVMe ayrıştırılmış depolamanın gerçeğe dönüşmesi ve dataların katlanarak artmasıyla maksadımız, data mimarlarına, depolama stratejilerini geleceğe hazır hale getirmelerine ve daima değişen iş yükü taleplerini karşılamak için ölçekten feragat etmeyen bir performans sunmalarına yardımcı olmak için emniyetli SSD’ler ve kolaylaştırılmış NVMe-oF tahlilleri sağlamak. RapidFlex ve Ultrastar’ı Data24’te birleştiren Western Digital, kuruluşlara flaşı paylaşmaları ve işlerine daha fazla bedel katmaları için dönüştürücü, yeni jenerasyon bir yol sunuyor.” açıklamalarında bulundu. 

OpenFlex Data24 3200 NVMe-oF Depolama Platformu, RapidFlex A2000 ve C2000 FBD ailesi ve Ultrastar SN655 çift portlu NVMe SSD artık örnekleme etabında.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı