Van Büyükşehir’in Hayvan Barınağı Sokak Hayvanlarına Şifa Dağıtıyor

Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 2023 yılının birinci altı ayında 6 bin...

Van Büyükşehir’in Hayvan Barınağı Sokak Hayvanlarına Şifa Dağıtıyor

Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 2023 yılının birinci altı ayında 6 bin sokak hayvanını tedavi etti. Besleme çalışmalarını sürdüren takımlar, 100 ton mama dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Sıhke Gölü kıyısında 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve çağdaş imajıyla dikkat çeken Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi her yıl binlerce sokak hayvanına yuva olup şifa veriyor. Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Merkez, Ultrason aygıtı, Röntgen aygıtı, Fizik tedavi ünitesi üzere en çağdaş veteriner medikal aygıtlarla hizmet sağlarken, bünyesinde aşılama odaları ve barınaklar da bulunduruyor.
6 veteriner doktor ve 40 işçinin vazife yaptığı merkez, yaptığı başarılı çalışma vatandaşlardan büyük takdir topluyor.  

ALTI AYDA 6 BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ
2023 yılının birinci altı ayı prestiji ile takımların taramaları sonucu cadde sokaklarda yaralı halde bulunan, vatandaşların ihbarları sonucu hayvan ambulanslarıyla merkeze getirilen 6 bin sokak hayvanı tedavi altına alındı. Tedavileri tamamlanarak sıhhatine kavuşan sokak hayvanları alındıkları bölgelere geri bırakılıyor.

ALTI AYDA 100 TON MAMA DAĞITILDI
Van’da kent merkezi başta olmak üzere beslenme noktalarına kedi ve köpekler için günlük mama bırakılmaya devam ediyor. Çalışmalarını sürdüren takımlar besleme odakları ve hayvanların bulunduğu alanlara 100 ton mama bırakarak yeni bir rekora imza attı.

7 BİN SOKAK HAYVANINA AŞI YAPILDI
Toplum sıhhati açısından eza yaşanmaması için çalışmalarını sürdüren Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 6 ay içerisinde 7 bin sokak hayvanına aşı yaptı.

4 BİN SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI
Kısırlaştırma çalışmalarına da devam eden Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi altı aylık süreçte 4 bin sokak hayvanını fiyatsız bir biçimde kısırlaştırıldı.  Kısırlaştırılan sokak köpeklerine ayrıyeten veteriner tabipler tarafından aşılama ve küpeleme süreçleri de yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı