Üst üste paylaşımlar yaptı! Twitter’ın işvereni Elon Musk, teknoloji devi Apple’a savaş açtı

Twitter‘ı 44 milyar dolara satın alan dünyanın en güçlü iş insanı Elon Musk, reaksiyon çeken...

Üst üste paylaşımlar yaptı! Twitter’ın işvereni Elon Musk, teknoloji devi Apple’a savaş açtı

Twitter‘ı 44 milyar dolara satın alan dünyanın en güçlü iş insanı Elon Musk, reaksiyon çeken fiyatlı tik ve işten çıkarma kararlarının akabinde artık de ABD’li teknoloji devi Apple‘ı karşısına aldı. Apple‘a resmen savaş açtığını ilan eden Elon Musk, peş peşe çok konuşulacak tweetlere imza attı.

“NELER OLUYOR BURADA?”

Twitter hesabından, “” Apple, Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurdu. Amerika’da söz özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diye yazan Musk, Apple CEO’su Tim Cook’u etiketleyerek “Neler oluyor burada?” kelamlarıyla seslendi.

“APPLE ÖTEKİ KİMİ SANSÜRLEDİ?”

Bununla da yetinmeyen Musk, blockchain tabanlı bir belge paylaşım ve ödeme ağı LBRY’nin kurumsal hesabından Apple’ın Covid-19 sırasında LBRY’nin arama filtrelerine müdahale ettiğini söyleyen bir tweet’i alıntıladı. Musk, “Apple öbür kimi sansürledi?” diye sordu.

TWİTTER’DA ANKET BAŞLATTI

Epic Games’in Twitter’ı eleştirdiği bir görüntüyü alıntılayan Musk, daha sonra teknoloji devi için “Evet/Hayır” halinde anket açtı. Musk, ankette kullanıcılara, “Apple, müşterilerini etkileyen tüm sansür hareketlerini yayınlamalıdır” önermesini oylattı.

TWİTTER’I APP STORE’DAN ALIKAYMAKLA TEHDİT ETTİ

Hızını alamayan Elon Musk, “Apple ayrıyeten Twitter’ı App Store’dan alıkoymakla tehdit etti, lakin nedenini bize söylemiyor” diye yazıp, kripto ve finans haberleri yayınlayan Watcher Guru’nun tweetini alıntıladı. Musk, “Apple’ın App Store’dan satın aldığınız her şeye zımnî bir biçimde yüzde 30 vergi koyduğunu biliyor muydunuz” tabirlerini kullandı. ABD’li milyarder daha sonra bir internet meme’ini paylaşarak Apple’a savaş açtığını ima etti.