Ünlü Şirket AXS, LINK ve Bu 6 Altcoini Geri Çekti!

Lookonchain, Cumberland’ın Binance’ten 8.250 ETH ve Coinbase’den tekrar 4.500 ETH çektiğini bildirdi. Ünlü şirket, bunun...

Ünlü Şirket AXS, LINK ve Bu 6 Altcoini Geri Çekti!

Lookonchain, Cumberland’ın Binance’ten 8.250 ETH ve Coinbase’den tekrar 4.500 ETH çektiğini bildirdi. Ünlü şirket, bunun haricinde AXS ve LINK de dahil olmak üzere 6 altcoini transfer etti. Analist Tobith Tob’a nazaran ETH, yükseliş toparlanma noktasına ulaşmadan evvel düşük volatil bir piyasa yaşayabilir.

Cumberland, AXS, LINK ve 6 altcoini çekti!

Bir Web3 bilgi tahlil platformu olan Lookonchain, bir kripto varlık ticaret şirketi olan Cumberland’ın Binance’den 8.250 ETH ve Coinbase’den 4.500 ETH daha çektiğini bildirdi. Birebir vakitte Lookonchain, Cumberland’ın daha evvel 20.000 ETH ve 4.850 ETH daha çektiğini de kaydetti. Şu ana kadar şirket, yaklaşık 69 milyon dolar bedelinde toplam 37.500 ETH çekti.

https://twitter.com/lookonchain/status/1666485330818781184

Lookonchain, bu kıymetli çıkışın arkasındaki mümkün nedeni de kıymetlendirdi. Buna nazaran, kripto piyasasının olumsuz etkilenmesinin akabinde finansal kurumlar ve şirketler “dipten” alım yapıyor. Uzmanlara nazaran bu durum, Cumberland’in bu altın fırsattan yararlanarak ETH’nin fiyatının gelecekte yükselmesini beklediğini gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kriptonun son düşüşünün gerisindeki olası ana faktörlerden biri, SEC’in Binance ve Coinbase’e dava açtığı haberlerinin akabinde yükselen FUD.

Lookonchain, önde gelen altcoin dışında Cumberland’ın Axie Infinity (AXS), Shiba Inu (SHIB), Compound (COMP), Chainlink (LINK), Curve DAO (CRV), Aave (AAVE) ve Render Token (RNDR) üzere altcoin’leri de transfer ettiğini belirtti. SEC’in kripto sanayisine yönelik şaşırtan hücumlarına karşın, birçok kurum ve balina bu durumdan etkilenmedi. Hatta, enteresan bir biçimde bunu rastlantısal bir olay olarak gördü.

Ethereum’un teknik fotoğrafında neler var?

ETH’nin düşüşü, başkan altcoini satın almayı düşünen çeşitli traderlar için şanslı bir dönüm noktası yarattı. CoinMarketCap’e nazaran ETH, basın vakitte sadece 24 saat içinde %1,41’lik bir düşüş yaşadı. Altcoin’in fiyatı, haftalık performansının %0,93’lük bir düşüşle kırmızı bölgeye gerilemesinin akabinde 1.844,29 dolar oldu. Bu ortada, süreç hacmi de %23,95 oranında düşerek 1.382.958.513 dolara geriledi.

unlu sirket axs link ve bu 6 altcoini geri cekti 0ETH fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

3 saatlik ETH/USD grafiğine bakıldığında, mum çubuklarının yakın vakitte zayıf bölgeye girdiği görülüyor. Böylelikle, ETH Bollinger Bandının alt yarısında süreç görüyor. Dahası, üst bant ile alt bant ortasındaki boşluk hala çok büyük. Bu da piyasada yüksek volatilite olduğunu gösteriyor. Mayıs ayının son haftasında ETH, Takviye 2 bölgesine hakikat yükseldi. Bu süreçte, mevcut toparlanma noktasında süreç görüyordu.

Ancak, mum çubukları yakın vakitte bir Bollinger Bandı sıkışması yaşadı. Bu da alt yarıda bir kırılmaya yol açtı. Dahası, ETH’nin karşılaştığı muazzam düşüş, son vakitlerde kripto piyasasında gözlemlenen FUD’un bir sonucu da olabilir.

unlu sirket axs link ve bu 6 altcoini geri cekti 1 RP31kgBR3 saatlik ETH/USD grafiği / Kaynak: TradingView

Bu ortada, alt bant üst yanlışsız hareket ediyor. Bu yüzden, oynaklığın azalma ihtimali var. Düşük volatilite piyasası sırasında, ETH’nin mum çubukları bir mühlet Takviye 2 ve Zayıf Direnç ortasında süreç görmesi mümkün. ETH’nin, balinalar ve kurumlardan optimist takviye almaya devam etmesi durumunda, kolaylıkla toparlanma noktasının üzerinde süreç görmesi mümkün.