Türk bayrağını Avrupa’da dalgalandırmaya hazırlanıyor!

Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden BBL, Avrupa seyahatine başlıyor. Ağır bir taraftar kitlesine sahip olan...

Türk bayrağını Avrupa’da dalgalandırmaya hazırlanıyor!

Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden BBL, Avrupa seyahatine başlıyor. Ağır bir taraftar kitlesine sahip olan platform, oyun ekosisteminde yakaladığı başarılarla tanınıyor. BBL grubu, sahip oldukları rekabetçi ruhla Türkiye’deki muvaffakiyetlerini Avrupa arenasına da taşımak istiyor.
 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük yayıncı topluluğu BBL, Türkiye’deki oyun ekosisteminin gelişimine yönelik yeni adımlar atmaya devam ediyor. Platform, geçmiş devirde yakaladığı başarılara bir yenisini daha ekleyerek Avrupa arenasında çaba etmeye başlıyor. Türkiye’nin Valorant’taki birinci şampiyonu unvanını taşıyan ve son dört yıldır PUBG kadrosuyla dünya şampiyonasına giden BBL takımı, bu gelişmeyle birlikte muvaffakiyetlerini Avrupa’da da sürdürmeyi amaçlıyor. Kuruluş kademesinde oyunseverlerin takviyeleriyle büyüyen espor kulübü, ağır bir taraftar kümesi tarafından da ilgiyle takip ediliyor.
 

BBL, oyun ekosistemindeki taraftarlarının takviyeleriyle yakaladığı ivmeyi önümüzdeki devirde de devam ettirmeyi hedefliyor. Gelecekte taraftarlardan gelen talepler doğrultusunda 22 kişilik takımını genişletmek isteyen BBL takımı, oyunseverlere rekabetçi arenalarının atmosferini yaşatmak emeliyle farklı oyunlar içerisinde yer almayı planlıyor. BBL’in kurucu grubu, sahip oldukları vizyon doğrultusunda espor dalının Türkiye’deki gelişimine katkı sağlarken, yeni projelerle de dalın paydaşlarıyla bütünleşmeyi arzuluyor.
 

BBL’in Avrupa macerasına ait açıklamalarda bulunan BBL CEO’su Okan Demirel, elde ettikleri tüm muvaffakiyetlerin mimarı olarak BBL grubunu işaret ederken, grubun kimyasına güvendiklerini ve toplumsallaşan, birbirlerine dayanak vermeyi seven bir takım kurduklarını vurguladı.
 

Avrupa’yı hayal ettik, hedefledik, gerçeğimiz oldu
 

Türkiye’nin en büyük yayıncılarından ve eski espor oyuncusu olan BBL Kurucu Ortağı Ferit Karakaya, “BBL olarak geçirdiğimiz her dönemde hem sportif hem de direktif manasında organizasyonumuzu büyüttük. Geldiğimiz noktadaysa BBL bugün dünyanın en büyük Valorant gruplarıyla birebir kulvarda uğraş edecek. Hepimiz için çok heyecan verici ve bir o kadar da şiddetli bir seyahate çıkıyoruz. Kurduğumuz takımın hem oyuncu hem koç hem de teknik grup olarak çok uyumlu bir kimya oluşturduğunu görüyoruz. Biz BBL’i kurduğumuz günden bu yana Avrupa’yı hayal ettik. Hayalimizi hedefledik ve bu Türkiye’nin gerçeği oldu.” dedi.
 

Ulaştığımız en kalabalık takımımızla güçlenmeye devam ediyoruz
 

Takımın yeni durumunu değerlendiren BBL CEO’su Okan İlker Demirel, “Geleceğe yatırım yaptığımız oyuncularımız ve as takımda yerini almak için avucunu kaşıyan yedeklerimiz bulunuyor. Bugüne kadar ulaştığımız en kalabalık takımımızla transfer sürecine devam ediyoruz. Teknik grubumuz ve oyuncularımızla yaptığımız fikir alışverişleri doğrultusunda yerli ve yabancı kadrolarla transfer görüşmeleri yapıyoruz. Çok yakın vakitte bu hususa ait kıymetli bir haber duyuracağız.” dedi.
 

Hem Berlin hem de Türkiye’de Gaming House açacağız
 

Yönetime ait açıklamalarda bulunan Demirel, “Aramızdan ayrılanlar, yeni katılanlar ve konumu değişen arkadaşlarımız oldu. En değerlisi de makro sistemden mikro sisteme geçiş yaptık. Artık her branşın başka bir kadro menajeri var. Valorant’ı Eren’e emanet ettik. Oyuncularımızın ve teknik grubumuzun gelişimi noktasında sorumluluğu üstleniyor. Gaming Office’in yetersiz kalması sebebiyle Berlin dışında Türkiye’de de bir Gaming House için çalışmalara başladık.  Heyecan değil, istek ve hırs var. Her şey bir an evvel başlasın istiyoruz. BBL Yönetimi’ni hiç görmediğiniz bir agresiflikte göreceksiniz. Hamdık, piştik, bu yıl her yeri kendimizle bir arada yakacağız.” dedi.
 

Taraftarımız hazır olsun, başarılarımızla gururlandırmaya geliyoruz
 

BBL taraftarlarına bildirisini paylaşan Demirel, “İlk maçımızdan bu yana bizleri destekleyen devasa bir taraftara sahibiz. Galibiyetlerimizde ve mağlubiyetlerimizde ebediyen gerimizde durdular. Her vakit altıncı oyuncu olarak grubumuzu sırtlayan en büyük etken oldular. Taraftarımıza söyleyebileceğimiz en büyük bildiri şu: Şimdi başlamadık. Başarılarımızla onları gururlandıracağız.” dedi.
 

Gelişmeleri duyurmak için sabırsızlanıyoruz 

BBL oyuncusu Quti’nin kadro içindeki yerine dikkat çeken Karakaya, “Quti inanılmaz bir oyuncu ne vazife verilirse yerine getiriyor. Şu an ana kadroyu bir ortada tutan isim o, küçüğünden büyüğüne herkesin hürmetini kazandı. Teknik grubumuzu büyütme gayemizi daha evvel vurgulamıştık. Önümüzdeki süreçte sonlanması için heyecanla çalıştığımız birçok gelişme var. Bunları duyurmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı