Tolunay Kafkas’tan Fenerbahçe itirafı!

Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, Galatasaray, Fenerbahçe ve ulusal grup ile ilgili NTV’ye...

Tolunay Kafkas’tan Fenerbahçe itirafı!

Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, Galatasaray, Fenerbahçe ve ulusal grup ile ilgili NTV’ye konuştu.

Şu anda geçmişe oranla daha sakin biri olduğunu söyleyen Kafkas, “Öfke çok enteresan bir his. Çok yüksekte tutarsanız saldırgan, alçakta tutarsanız korkak olursunuz lakin orta düzeyde tutarsanız yüreğinizi artırır. Kusurlar yaptım lakin bunu pişirip pişirip önüme getiriyorlar. 15 yılki Tolunay ile şimdiki tıpkı değil. Artık olgunlaşan bir Tolunay var.” dedi.

Trabzonspor’a transfer olduğu periyottan bahseden tecrübeli çalıştırıcı, “Ünal Karaman transfer olduğum periyot Trabzonspor’a gitmem için büyük bir takviye vardı. Biz de öbür ekibe bakmadık ve Trabzonspor’a gitmek istedik ve Trabzonsporlu olduk. İnsan kazandıkça özgüveni artar. Trabzonspor’da bizim olduğumuz periyot şampiyonluk dışında bu ekip her şeyi yaptı. Özgüvenimiz tavan yapmıştı.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe için Ali Şen ile anlaştığını lakin transferin gerçekleşmediğini belirten Tolunay Kafkas, “Fenerbahçe’de doğal ki oynardım. O periyot çıkan haberler hakikat. O devrin lideri Ali Şen ile biz anlaştık. Ancak bu transferi çeviren Ünal Karaman’dır. Benim için bir ağabeydi her vakit. O periyot ya ben satılacaktım ya da Küçük Orhan satılacaktı. Ben kaldım, Orhan Beşiktaş’a gitti.” sözlerini kullandı.

Sizce Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi olarak başarılı mısınız? sorusuna Tolunay Kafkas şu tabirlerle cevap verdi: “Evet! Ümit Ulusal grup vaktinde 18 tane oyuncuyu üst verdik. Genç ulusal kadrolarda U17 Ekibi 2 defa Avrupa Şampiyonası’na 1 sefer Dünya Şampiyonası’na katıldı. U19 ekibi Avrupa Şampiyonası’na katıldı. U23 Ekibi İslam Oyunları’nda altın madalya aldı. Bizim referansımız oyunculardır. Tolunay Kafkas ile ilgili bir bilgi almak istiyorsanız beni oyunculara sormalısınız. Ne yaptığımı, onları nasıl geliştirdiğimi öğrenebilirsiniz.”

Deneyimli çalıştırıcı Galatasaray ile ilgili ise, “Annem koyu bir Galatasaraylıydı fakat çocukluk aşkım Galatasaray değildi.” tabirlerini kullandı.