The Unfettered Alfa Sürümü Oynanış Fragmanı Yayımlandı

Bünyesinde Web3 elementlerine yer veren soulslike tipindeki The Unfettered’dan yeni bir oynanış fragmanı yayımlandı. Trender...

The Unfettered Alfa Sürümü Oynanış Fragmanı Yayımlandı

The Unfettered Alfa Sürümü Oynanış Fragmanı Yayımlandı - 08/12/2022

Bünyesinde Web3 elementlerine yer veren soulslike tipindeki The Unfettered’dan yeni bir oynanış fragmanı yayımlandı.

Trender Software imzalı The Unfettered alfa sürümünden alınan bir buçuk dakikalık oynanış kesitiyle karşımıza çıktı. Unreal Engine 4 üzerinde geliştirilen oyun kısa bir aksiyon sekansını oyuncularla buluşturuyor.

Yerli soulslike olarak dikkatleri üzerinde toplayan The Unfettered’da oyuncular seçilmiş bir savaşçıya hayat veriyor. Oyunun Steam sayfasında yer alan bilgilere nazaran The Unfettered’da oyuncular seçilmiş savaşçı olarak “dünyayı mevt, kaos ve yıkım diyarına çeviren zalim ilahlara, cadılara, iblislere ve yeraltı canavarlarına karşı intikam için savaşacak.”

Yayıncı koltuğunda Awkay Technologies’in oturduğu oyunun bir buçuk dakikalık alfa sürümü oynanış fragmanını aşağıdaki irtibat üzerinden izleyebilirsiniz.

Oynanış kesitinde oyuncunun Shula, Village of Ashtanna isimli bir bölgeye giriş yaptığı görülüyor. Bu noktada Ashtanna’nın The Unfettered’in hikayesindeki değerli bir karakter olduğunu belirtmekte yarar var.

Kayalıkların ortasından amacına gerçek ilerleyen karakterimizin sürpriz bir başdüşman savaşına girmeden evvel “Daha caydırıcı bir şeyler beklerdim, Zoge” dediği duyulabiliyor. Tam ismi Son Zoge olan karakter ise geçtiğimiz günlerde yayımlanan kıssa fragmanında karşımıza çıktı. Yayıncının resmi YouTube kanalı üzerinde yayımlanan fragman oyunun tasvir ettiği diyarın karanlık hikayesini aktarıyor.

“Kadim bilgelerin dediğine nazaran O hırsı uğruna atalarını bir puta çevirdiğinde gökyüzünde dingin bir ay vardı. Ashtanna’nın tacı artık ona, Son Zoge’ye aitti. Yaslı Zandyka Ana yeraltının vahşileriyle gizlice anlaştı. Ancak lanetli torunu HU’nun onu modüllere ayıracağını hiç düşünmemişti.

Eğer herkes asalet sahibiyse, kimin varlığı bir şeye bedeldi ki?

Efsane kuşun bir varisi olacağını ve onun ismini taşıyacağını kim bilebilirdi?

O Lura, şeytani ruhların dizginsiz savaşçısı…”

The Unfettered ve Web3

The Unfettered’i yakından takip etmek için oyunu Steam üzerinde istek listenize eklemenizi öneriyoruz. Heyecan uyandıran yerli oyunun çıkış tarihi şimdi duyurulmadı. Lakin üretimin Web3, blokzincir ve NFT noktalarında nasıl bir yapıya sahip olacağını resmi internet sitesinde yayımlanan white paper üzerinden okumak mümkün. Bununla bir arada oyunun geçtiğimiz mayıs ayında 2,5 milyon dolar yatırım aldığını belirtmekte yarar var.

Bununla bir arada geliştirici takım oyunun 2025’e kadar uzayan bir yol haritası sunuyor. Geliştirme sürecinin başından blokzincir ve metaverse entegrasyonuna dek bilgi edinebileceğiniz kademeler internet sitesinde özetleniyor.

Oyunun resmi internet sitesine bu temas üzerinden ulaşabilir ve soulslike tipi ile şimdiki teknolojik konseptleri harmanlayan The Unfettered’a dair bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: SaveButonu / Gamegar