Starlink uydularını görünce endişeye kapılan vatandaş 112’yi aradı

Çorum’da gökyüzünde Elon Musk’ın uydu ve uzay mekiği şirketi SpaceX’in ‘Starlink’ uydularını gören M.T., dehşete...

Starlink uydularını görünce endişeye kapılan vatandaş 112’yi aradı

Çorum’da gökyüzünde Elon Musk’ın uydu ve uzay mekiği şirketi SpaceX’in ‘Starlink’ uydularını gören M.T., dehşete kapılıp, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayarak yardım istedi.

STARLİNK UYDULARINI GÖRÜNCE 112’Yİ ARADI

Ulukavak Mahallesi Mahmutevler 6’ncı Sokak’ta oturan M.T., gökyüzünde Elon Musk’ın uydu ve uzay mekiği şirketi SpaceX’in ‘Starlink’ uydularını görüp, dehşete kapılarak 112 Acil Davet Merkezi’ni aradı. Bunun üzerine adrese polis takımları sevk edildi. M.T., çektiği imgeleri polise gösterip, atak olma ihtimaline karşı ihbarda bulunduğunu söyledi. Polis takımları ise o denli bir hücumun kelam konusu olmadığını görülen cismin uydu çalışması ile ilgili olabileceği tarafında M.T.? ye bilgi verdi.

“SALDIRI OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ”

Haber merkezine anons geçen polis grupları, ‘Efendim belirtilen adreste müracaatçı şahısla görüşüldü. Şahıs gökyüzündeki uyduları görünce atak olma ihtimalini düşünmüş, o nedenle yardım gayeli takım talep etmiş. Biz kendisine gerekli açıklamaları yaptık, buradan olağana dönüyoruz’ anonsu geçildi. Akabinde devreye giren Asayiş Şube Müdürü Mete Bayrak ise ‘Şahıs gökyüzünde gördüğü uydular için yardım mı istedi. Orayı anlayamadım’ diyerek, M.T’nin konutuna giden takımdan bilgi aldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa