Selin vurduğu Şanlıurfa’da DSİ ekipleri seferber oldu

Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketinde dereler taştı, evleri su bastı, araçlar suya gömülürken 18 kişi hayatını kaybetmişti. DSİ Genel Müdür Mehmet Akif Balta,” Yaralıları sarmak için Bütün imkânlarımızla sahada, milletimizin yanındayız”dedi.

Selin vurduğu Şanlıurfa’da DSİ ekipleri seferber oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği şehirlerden olan Şanlıurfa bu kez de sel vurdu. Sel sonrası Devlet su işler, Şanlıurfa’nın Haliliye Sırrın Karşıyaka Mahalleleri ile Eyyübiye Sancaktar, Ahmet Yesevi ve Süleymaniye Mahallelerinde bulunan derelerde temizlik çalışması başlattı.

14-15 Mart’ta Şanlıurfa’da sağanak nedeniyle merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinde çok sayıda sokak ve cadde su altında kaldı. Abide Kavşağı'ndaki alt geçit ise tamamen suyla doldu, Bozova ve Hilvan ilçelerini bağlayan yolda sel nedeniyle çökme meydana geldi. Şanlıurfa'daki sellerde 18 kişi hayatını kaybetmişti.

Şanlıurfa’nın Haliliye Sırrın Karşıyaka Mahalleleri ile Eyyübiye Sancaktar, Ahmet Yesevi ve Süleymaniye Mahallelerinde Selin izlerini silmek için DSİ ekipleri seferber oldu.

Sosyal medyadan açıklama yapan DSİ Genel Müdür Mehmet Akif Balta;

“Bütün imkânlarımızla sahada, milletimizin yanındayız.

Şanlıurfa- Haliliye Sırrın Karşıyaka Mahalleleri ile Şanlıurfa- Eyyübiye Sancaktar, Ahmet Yesevi ve Süleymaniye Mahallelerinde Selin izlerini silmek için ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar”