Seferihisar Belediye Meclisi sarsıntı bölgesi için tek yürek

Şubat ayı olağan birleşimiyle toplanan Seferihisar Belediye Meclisi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen ve on vilayetimizi...

Seferihisar Belediye Meclisi sarsıntı bölgesi için tek yürek

Şubat ayı olağan birleşimiyle toplanan Seferihisar Belediye Meclisi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen ve on vilayetimizi etkileyen zelzelede ziyan gören vatandaşlar için tek yürek oldu.

Şubat Ayı Seferihisar Belediye Meclisi olağan gündemiyle toplandı. Görüşülmesi mecburî olan bahislerin görüşüldüğü toplantıda Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen ve on ili etkileyen zelzelede ziyan gören vatandaşlar için başlayan yardım seferberliğiyle ilgili bilgilendirme yapıldı. İzmir Valiliği koordinesinde Seferihisar Kaymakamlığı, Seferihisar Belediyesi, siyasi partiler ve STK’ların el birliği ile sürdürdüğü yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “Tüm Seferihisar zelzele bölgelerine yardım için seferber oldu. Toplanan tıpkı yardımların birinci kısmı yola çıktı. Vatandaşımızın dayanağı durmadan devam ediyor. Allah bir daha hiç bir memlekete bu türlü bir afet yaşatmasın” diye konuştu. 

Deprem yardımlarında uyumun ehemmiyetine dikkat çeken AK Partili Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz ise “Gün birlik olma günü. Seferihisarlı hemşehrilerimizin Kaymakamlığımız ve Belediyemizin koordine olarak sürdürdüğü yardım seferberliğine dayanağı çok kıymetli. Hemşehrilerimizin tıpkı yardımları Seferihisar Anadolu İmam Hatip Lisesi deposuna, belediyemizin toplama noktasına ve Ürkez hizmet noktasına ulaştırmaları kıymetli, nakdi yardımları ise AFAD Başkanlığına ilişkin hesap numaralarına göndermelerini rica ediyoruz” diyerek dayanışma daveti yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı