Şanlıurfa’da dahil 16 ilde terör operasyonu, 120 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Bozdoğan-2” operasyonlarında 120 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Şanlıurfa’da dahil 16 ilde terör operasyonu, 120 gözaltı
İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı “Bozdoğan-2” operasyonları düzenlendiğini belirterek, Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.
120 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince Afyon, Ankara, Aydın, Bingöl, Hakkari, Hatay, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Tunceli’de Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik gerçekleştirilen “Bozdoğan-2” Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve Suriye’de terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren, İllegal sokak eylemlerine katılan ve milis/işbirlikçi olduklarına dair haklarında bilgiler elde edinilen, Terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 120 şüpheli yakalandı.
Operasyonlar sonucu Ruhsatsız tabancalara ve Çok sayıda dijital materyale el konuldu.