Şanlıurfa’da bir haftada 26 tutuklama

Şanlıurfa’da Emniyet ve Jandarma ekipleri torbacı tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlene bir haftalık uyuşturucu bilançosu açıklandı. Operasyonda gözaltına alınan 71 şüpheliden 26’sı tutuklandı.

Şanlıurfa’da bir haftada 26 tutuklama
İl Emniyet Müdürlüğü ve Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu ile mücadele kapsamında il genelinde çalışmalarına devam ediyor.
Son 1 haftada Kent genelinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonların bilançosu açıklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirmiş olduğu operasyon ve uygulamalar sonucunda, 2 kilo 200 gram skunk, 14 kilo 588 gram esrar, 272 gram metemfetamin, 187 gram bonzai, 86 gram eroin ve 229 adet sentetik hap ele geçirildi.
Yapılan operasyon ve uygulamalar sonucunda 71 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet ve Jandarmadaki işlemlerin ardından adliye sevk edilen 71 şüpheliden 26’sı tutuklanırken 45 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Hasan Şıldak;
“Uyuşturucu Ticareti ve Gençlerimizin Zehirlenmesini Önlemek İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz
Son Bir Hafta İçinde Polisimiz ve Jandarmamız Tarafından Yürütülen Çalışmaların Sonuçları”