Panorama 25 Aralık Müzesini 5 ayda 100 bin kişi ziyaret etti

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ANTEP’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 100’ÜNCÜ YILINDA YAPIMI TAMAMLANARAK AÇILAN PANORAMA 25 ARALIK GAZİANTEP SAVUNMASI KAHRAMANLIK PANORAMASI VE MÜZESİ, 2022 YILININ İLK 5 AYINDA 100 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI.

Panorama 25 Aralık Müzesini 5 ayda 100 bin kişi ziyaret etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Antep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılında yapımı tamamlanarak açılan Panorama 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi, 2022 yılının ilk 5 ayında 100 bin kişiyi ağırladı.


Gazi şehrin 11 ay boyunca düşmana karşı verdiği mücadeleyi tüm ayrıntılarıyla ziyaretçilerine tekrar yaşatan müze, pandemi sonrası turizm sezonun açılmasıyla yoğunluk yaşadı. 25 Aralık 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılan Panorama 25 Aralık Müzesi, özgün ve zengin içeriğiyle yerli, yabancı ziyaretçilerin beğenisini topluyor. Mimarisi ve tasarımıyla ön plana çıkan müzede; yağlıboya tekniğiyle yapılan 14 adet tablo, 3 adet diorama ve 120 metre uzunluğa, 13 metre yüksekliğe sahip eşsiz tam bir panoramik alan ile Antep Savunması tüm yönleriyle anlatılarak, Antep harbi gazi ve şehit yakınlarının bağışladığı onlarca harp döneminde kullanılan eşyalar özenle sergileniyor. Çağdaş ve modern müzeciliğin gerektirdiği interaktif alanlarıyla dikkat çeken Panorama 25 Aralık Müzesi’nde, çocuk oyun alanı, konferans salonu ve hediyelik eşya mağazaları bulunuyor.