Nerlıdere Belediyesi’nden Yurttaşlara Psikolojik Destek

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Bayan Müracaat Merkezi bünyesinde hizmet veren Ruhsal Müracaat Ünitesi, toplumsal hayatta...

Nerlıdere Belediyesi’nden Yurttaşlara Psikolojik Destek

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Bayan Müracaat Merkezi bünyesinde hizmet veren Ruhsal Müracaat Ünitesi, toplumsal hayatta çeşitli sorunlarla karşılaşan yurttaşlara fiyatsız olarak hizmet veriyor.  

Narlıdere Belediyesi’nin Pakize Ateş Bayan İstişare Merkezi bünyesinde hizmet veren Ruhsal Müracaat Ünitesi, ilçede yaşayan yurttaşlara ruhsal dayanak sağlıyor. Toplumsal hayattaki gelişmelerden etkilenen vatandaşlara haftanın makul günlerinde hizmet veren Ruhsal Müşavere Ünitesi; gerilimli ömür, aile problemleri, gelecek korkusu üzere sorunlarla karşı karşıya kalanların güç günlerinde yanlarında oluyor. Toplumsal yapıdaki dönüşümlerden etkilenen yurttaşların yaşadıkları problemlerle başa çıkması için çalışmalar yürüten ve hayata adapte olmalarını sağlayan ünite, fiyatsız olarak hizmet veriyor.

“KORKULARINI VE TASALARINI AZALTIYORUZ”

Psikolojik İstişare Ünitesi Sorumlusu Psikolog Ayça Gül Danış, vatandaşların günlük hayatta birçok sorunla karşılaştığını ve her sorunu tek başına çözmesinin mümkün olmadığını tabir ederek, “Bu noktada biz devreye giriyoruz. Gerilim, ailevi sıkıntılar ve çeşitli travmalarla uğraş etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza takviye oluyoruz. Danışanlarımızı kendilerine güvenmeleri noktasında motive ediyoruz. Yaşadıkları sıkıntıları nasıl aşacakları konusunda onları cesaretlendiriyor ve bilgilendiriyoruz. Örneğin, 6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele felaketinin akabinde ilçemize yerleşen birçok depremzede yurttaşımız oldu. Onlarla daima görüşüyor ve dertlerini azaltmaya yardımcı oluyoruz. Ayrıyeten otizmli bireylerimize, engelli yurttaşlarımıza yönelik özel çalışmalarımız oluyor. Genç, yaşlı, çocuk demeden her bir yurttaşımızın yanındayız. Danışanlarımızın öz-yeterliliklerini ve marifetlerini harekete geçirmek için destekleyici ve yönlendirici olmaya devam edeceğiz” dedi.

Psikolojik İstişare Ünitesi Sorumlusu Danış, aile içinde ya da dışında fizikî, cinsel, ruhsal ve ekonomik şiddete uğrayan bayanların da her vakit yanında olduklarını belirterek, “Birimimiz, toplumsal hayatta çeşitli sorunlarla karşılaşan bayanların yanında olmaya, onların dehşetlerini ve korkularını yenmesinde gereken rolü üstlenmeye devam edecek” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı