Nazilli’de Sağlık Çalışanlarından Zeybek Gösterisi

Nazilli‘de sıhhat çalışanları kursta öğrendikleri zeybek oyununu sergiledi AYDIN – Aydın’ın Nazilli ilçesinde Halk Eğitimi...

Nazilli’de Sağlık Çalışanlarından Zeybek Gösterisi

Nazilli‘de sıhhat çalışanları kursta öğrendikleri zeybek oyununu sergiledi

AYDIN – Aydın’ın Nazilli ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi‘nin yıl sonu şovları çerçevesinde halk oyunları kursu alan Nazilli Devlet Hastanesi sıhhat çalışanları, kurslarda öğrendikleri zeybek oyununu, meslektaşlarına ve yakınlarına gerçekleştirdikleri şov ile sergiledi.

Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından her yıl klâsik halde sürdürülen ‘Hayat Uzunluğu Öğrenme Haftası’ çerçevesinde düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü. Halk Eğitimi Merkezi’nden kurs alan kursiyerlerin birbirinden enteresan çalışmaları görücüye çıkarak ilçe halkının beğenisine sunuldu. Nazilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler dahilinde gündüzleri açılan stantların yanı sıra her gece kursiyerlerin gerçekleştirdiği şovları salonlara dar geliyor. Haftanın birinci aktifliği olan Nazilli Devlet Hastanesi Halk Oyunları Takımının şovları adeta kapalı gişe oynadı. Sıhhat çalışanları Halk Eğitimi Merkezi’nden aldıkları halk oyunları kurslarında öğrendikleri Zeybek ve Teke Yöresi oyunları ile ayakta alkışlandı. Bilhassa Nazilli Devlet Hastanesi’nde vazife yapan Ortopedist Opr. Dr. Murat Muştu ve takımının zeybek gösterisi büyük beğeni aldı. Solo ve takım performansı ile beğeni toplayan Opr. Dr. Murat Muştu ve grubuna şovların sonunda teşekkür dokümanı verildi.

“Bu stil tertiplerin desteklenmesini bedelli buluyoruz”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, kamu hastaneleri içerisinde birinci olma özelliği taşıyan Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisini izlemeye gelen herkese teşekkür ederek, “7 ay evvel bir ortaya gelerek bir prensip imza atan arkadaşlarımız, çalışarak takım olma muvaffakiyetini göstermişlerdir. Halk oyunları topluluğumuz özelinde, birlikte hareket etmeyi içselleştirmiş, büyük ve güçlü bir takım ile yol yürüyor olmaktan son derece memnun olduğumu söz etmek istiyorum. Nazilli Devlet Hastanesi olarak daha evvel de öteki örneklerle, inandığımızda ve istediğimizde çok hoş işler üretebileceğimizi ortaya koymuştuk. Bir ortada yaşama, birlikte gülme, birlikte eğlenme ve birlikte öğrenme kültürünün tüm paydaşlarımız tarafından özümsenmesi manasında başta şahsım olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarım, bu usul teşebbüslerin çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Gerçekten ulu liderimiz ‘Bir millet, sıkı sıkıya birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez’ diyerek, bizlere bir olmanın, bir arada olmanın ne derece kıymetli olduğunu ve bize güç katacağını söz etmektedir. Ayrıyeten bir şeyler üretebilmenin verdiği mutluluğun yanında, şahıslar ortası irtibata olumlu katkı sağlaması nedeniyle de bu usul tertiplerin desteklenmesini kıymetli buluyoruz. Biz bin 550 çalışanımızla Nazilli Devlet Hastanesi olarak büyük bir aileyiz, bu ailenin bir ferdi olmaktan çok memnun olduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Bu his ve kanılarla; toplulukta yer alan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

“Sağlık çalışanları bizim umudumuz”

Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Mustafa Savaş da yaptığı konuşmada Nazilli Devlet Hastanesi’nde açmış oldukları kursların kurumlarınca çok bedelli olduğunu söz ederek: “Yıllarca okullarımızda açmış olduğumuz kurslarla çocuklarımızın eğitimlerine dayanak veriyorduk. Biz Nazilli’de sıhhat çalışanlarına çok bedel veriyoruz. Onlar bizim umudumuz. Nazilli Sıhhat çalışanları için açmış olduğumuz kurslar bizim için çok değerli” biçiminde konuştu.

Konuşmaların akabinde yapılan şovlarda birinci olarak Nazilli Devlet Hastanesi Halk Oyunları Grubu Zeybek ve Teke Yöresi Oyunları ile sahne aldı. Türkülerden seçmeler programında ise hastane işçilerinden Dilşat Lider ve grubu sahne aldı. Aktifliğin sonunda emekli olan hastane işçilerine ve aktiflikte emeği geçenlere teşekkür dokümanları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Düzenlenen aktifliğe Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, Başhekim yardımcıları, hastane müdürü ve hastane idaresinin yanı sıra İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Şule Güleken Akbaş, Nazilli İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Şube Müdürü Latif Akgün, Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Mustafa Savaş, Sağlık-Sen Aydın Şube Lideri Abdül Baki Karaer, sıhhat çalışanları ve yakınları ile davetliler katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sıhhat