Motorola Razr 40 serisi tanıtım tarihi açıklandı

Motorola Razr 40 serisiyle ilgili haberler bir süredir etrafta dolaşıyordu. “İstiridye kabuğu” tasarımına sahip Razr...

Motorola Razr 40 serisi tanıtım tarihi açıklandı

Motorola Razr 40 serisiyle ilgili haberler bir süredir etrafta dolaşıyordu. “İstiridye kabuğu” tasarımına sahip Razr 40 ve Razr 40 Ultra‘nın ne zaman kullanıcılarla buluşacağı belli oldu. Şirket tarafından paylaşılan videoya göre, telefonlar 1 Haziran’da resmen gözler önüne çıkacak.

Söz konusu videoda iki telefonu da siluet hâlinde görmek mümkün oluyor. İkili içinde Razr 40 Ultra daha üst segment seçenek olarak konumlanırken, Razr 40 daha uygun fiyatlı bir cihaz arayanlara hitap edecek.

Razr 40 Ultra’nın 6.9 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü katlanabilir OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Bu ekranın yenileme hızının 120 ila 144 Hz olması öngörülüyor. Kapakta ise 3.5 inç büyüklüğünde OLED ekran kullanıcıları karşılayacak. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci, 12 GB RAM ve 512 GB’a kadar uzanan depolama alanı seçenekleriyle gelecek olan telefonda 12 megapiksel ana kameraya 13 megapiksel ultra geniş açılı kamera eşlik edecek. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 33W şarj destekli 3640 mAh pil verecek.

Motorola Razr 40 ve 40 Ultra için ne kadar ödemek gerekecek?

Motorola Razr 40 Ultra’nın Avrupa başlangıç fiyatının 1299 avro olması bekleniyor. Razr 40 hakkındaki detaylar henüz bilinmese de, daha küçük kapak ekranıyla gelmesi öngörülen telefonun başlangıç fiyatının 899 avro olacağı söyleniyor.