Mitsubishi Electric kolaboratif robotu Melfa Assista Win Eurasia Fuarı’nda ilk defa resim çizecek

Mitsubishi Electric Türkiye, dijital üretime yönelik yeni kuşak otomasyon tahlillerini “Automating the World” konsepti ile 7-10 Haziran...

Mitsubishi Electric kolaboratif robotu Melfa Assista Win Eurasia Fuarı’nda ilk defa resim çizecek

Mitsubishi Electric Türkiye, dijital üretime yönelik yeni kuşak otomasyon tahlillerini “Automating the World” konsepti ile 7-10 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Win Eurasia Fuarı’nda sergileyecek. 

Mitsubishi Electric Türkiye, 7-10 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 29. Win Eurasia Fuarı’nda sağlam bir ortak olarak ileri teknoloji, tecrübe ve bilgi birikimi ile global toplumun uygunlaştırılması için otomasyondan yararlanma amacını anlatan “Automating the World” konsepti ile dijital üretime yönelik (digital manufacturing) yeni kuşak otomasyon sistem ve tahlillerini sergileyecek. 

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri; üretken yapay zekâ ile Melfa Assista cobot entegrasyonunu fuar ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Kolaboratif robot “Melfa Assista”, yapay zekâ tarafından oluşturulan görselleri bir ressam üzere çizerek özgün ve eşsiz fotoğraflar oluşturuyor. Otomasyonun geleceğinde ses getirecek özellikleriyle akıllı üretim anlayışını bir üst basamağa taşıyan Melfa Assista, pek çok farklı bölümde kullanılarak üretimde esneklik, sürat ve verimlilik sağlarken hem operatörlü hem de operatörsüz inançlı bir halde çalışıyor; operatör olmadığında endüstriyel robot kadar hassas faaliyetlerde bulunuyor.

Sanayi 4.0 entegrasyonunda üretimin endüstriyel teknolojiler ve otomasyon sistemleriyle, taban eksik ve kusur ile sürdürülmesinin mümkün olduğuna dikkat çeken Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Nurettin Geçgel, “Akıllı makineler ve robotların üretim bandında hayatımıza girdiği Sanayi 4.0’da; insan, cobotlar ve makine iş birliği sayesinde geleceğin çalışma modeli oluşuyor. Yapay zekâ, robotik teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, objelerin interneti üzere hususlar Sanayi 4.0 ile dünyada olduğu üzere Türkiye’de de gelişmeye devam ediyor. Biz de 100 yıllık teknoloji devi Mitsubishi Electric olarak Türk endüstrisinin dijital dönüşüm sürecine entegrasyonu için çalışıyoruz. Yeni kuşak endüstriyel otomasyon sistemlerimiz ve ileri robot teknolojilerimiz ile Türkiye genelinde hem büyük fabrikalara hem de KOBİ’lerimize tahliller sunuyoruz. Win Eurasia Fuarı’nda bu yıl da iştirakçiler ile yüksek teknoloji eser ve sistemlerimizi paylaşacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı