Meme Kanserinde Erken Teşhis Nasıl Sağlanır

Meme Kanserinde Erken Teşhisin Kıymeti Infinity Regenerative Clinic Medikal Yöneticisi Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, erken...

Meme Kanserinde Erken Teşhis Nasıl Sağlanır

Meme Kanserinde Erken Teşhisin Kıymeti

Infinity Regenerative Clinic Medikal Yöneticisi Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, erken teşhis ve hakikat sistemlerle tedavi edilebilmesi mümkün olan göğüs kanseriyle ilgili bilgiler paylaştı. Göğüs Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı’nın bu açıdan bedelli olduğunu vurgulayan Tanrıver; sıhhat taramalarının değerinden bahsetti.

Meme kanserinde erken teşhisin kıymetinin vurgulanabilmesi ve bu bahiste farkındalığın artırılabilmesi ismine her sene ekim ayı, Göğüs Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak anılıyor. Göğüs kanserinde erken teşhisin büyük ehemmiyet taşıdığını hatırlatan Infinity Regenerative Clinic Medikal Yöneticisi Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver; “Meme dokusu içerisinde kuşkuya yol açacak rastgele bir kitle ile karşılaşıldığında, vakit kaybetmeden derhal tabibe başvurulması gerekiyor.” diyerek erken periyotta konulacak teşhis ile tedavi talihinin büyük ölçüde arttığını söyledi.

Hastalık semptomları hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, “Meme kanseri, göğüs dokusunu oluşturan hücre kümelerinin değişime uğraması ve denetimsiz bir biçimde çoğalması sonucu oluşan tümörün neden olduğu bir hastalıktır. Bayanlarda en sık görülen kanser çeşididir. Ender de olsa erkeklerde de görülebilir. Göğüs dokusunda ya da koltuk altında şişlik yahut kitle ile kendini muhakkak eder.” dedi.

“Bende olmaz.” demeyin. Farkına varın!

Dünya üzerinde her 180 saniyede 1 bayana göğüs kanseri teşhisi konulduğunu söyleyen Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver, “Erken teşhisin ne kadar değerli olduğu artık herkes biliyor. Lakin ne yazık ki bu bilgi, “bende olmaz” varsayımına karşı çoğunlukla galip gelemiyor.” biçiminde konuştu.

Erken teşhis nitekim de erken mi?

“Kanserde erken teşhisin hayat kurtarabildiği, bilinen bir gerçek. Ama erken teşhis hakikaten de erken midir? Gereğince erken midir?” diyen Tanrıver; önleyici ve hami tıp uygulamalarının bu mevzudaki değerinden kelam etti: “Teşhisin konulması, o hastalığa yakalanıldığının bir göstergesidir. Meğer önleyici ve hami tıp uygulamaları sayesinde, hastalıkların bedende oluşmadan evvel önlenebilmesi ve tedavi protokollerinin bu doğrultuda şekillenebilmesi sağlanabiliyor.”

TTK (Tetkik Tarama Konsültasyon)

Uzm. Dr. Yıldıray Tanrıver; “İleri teknolojik aygıtlar, ekipmanlar ve genetik testlerle bedenin doruktan tırnağa tarandığı, bireye özel bir sıhhat haritasının çıkarıldığı TTK, yani Tetkik Tarama Konsültasyon; var olan ya da ileride oluşabilme ihtimali bulunan hastalıkların tespit edilebildiği bir tarama sistemi. Klasik check-up uygulamalarından çok daha kapsamlı olan bu tarama metodunun, rastgele bir sıhhat sorunu olmadığını düşünen bireylerin dahi yaptırmasını öneriyoruz.” dedi.

Yapay zeka ve 3 boyutlu görüntüleme sistemleri ile tüm doku, organ, hücre ve sistemlerin tek tek değerlendirildiğini belirten Tanrıver; “Rapor sonuçları, uzman tabiplerden oluşan bir sıhhat konseyince yapılan konsültasyon ile bedellendiriliyor ve bireye en uygun tedavi programı belirleniyor. Böylece hastalığa yakalanma riski olan şahıslar de tespit edilebiliyor ve buna nazaran tedbir alınabiliyor.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı