Kayseri Şeker’den Bünyan’da ikili açılış

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri’de 1 Haziran 2021’de temeli atılan ve 3 bin 398 metrekare...

Kayseri Şeker’den Bünyan’da ikili açılış

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de 1 Haziran 2021’de temeli atılan ve 3 bin 398 metrekare alan üzerine inşa edilen ve iki bloktan oluşan tesiste, bölge müdürlüğü hizmet binası ve tarım marketin yanı sıra, 150 metrekarelik 24 adet daire ve 10 adet de dükkânın yer aldığı kompleks merasimle hizmete açıldı.

Bünyanlı çiftçilerin yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin de ağır ilgi gösterdiği merasime Bünyan Belediye Lideri Özkan Altun ve ilçe protokolü de katıldı.

Törende konuşan Bünyan Ziraat Odası Lideri Lütfi Özsolak, bu tesislerin inşa edildiği yerin Ziraat Odası’na ilişkin olduğu ve Kayseri Şeker ile yapılan mutabakat çerçevesinde bu yatırımın gerçekleştirildiğini söyledi. Lider Özsolak;‘Kayseri Şeker sayesinde odamızın atıl vaziyette duran yeri değerlendirilmekle kalmayıp 10 adet dükkânda Ziraat Odamıza arsa karşılığı kazandırılmış oldu. İlçemize kıymet katan böylesi bir yatırımı gerçekleştiren başta Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Liderimiz Hüseyin Akay olmak üzere Belediye Liderimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize ve Bünyan’ımıza güzel olsun’ dedi.

Belediye Lideri Özkan Altun da, Bünyan’a böylesi bir yatırımın yapılmasının son derece sevindirici olduğunu söz ettiği konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

‘Tarım Market ve içerisinde idari hizmet binası, yeni konutlar ve iş yerlerinin bulunduğu bu pahalı yapı ilçemizdeki gelişim ve değişime katkı sağlayarak Kayseri Şeker’in ve İdare Heyeti Liderimiz Hüseyin Akay’ın bize vermiş olduğu değeri gösteren bir bedeldir. Bizde Bünyan Belediyesi olarak her türlü takviyesi verdik, vermeye devam edeceğiz. Bünyan’a vermiş olduğunuz bedelden ötürü Hüseyin Akay Liderin öncülüğünde tüm Kayseri Şeker ailesine teşekkür ediyorum. İyi uğurlu olsun diyorum’

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi İdare Heyeti Lideri Hüseyin Akay da konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Mutlu bir vesile ile bir ortadayız, gurur duyuyorum. Yatırımlar daima bir arada gerçekleşiyor, muvaffakiyet birlikte sağlanabiliyor, kolay da olmuyor lakin Bünyan’a bedel katan bir tesisi kazandırmış olmak hepimiz için gurur vesilesi bu başarıda Kayseri Şeker Fabrikasının ve Kayser Pancar Kooperatifinin İdaresinde misyon alan bütün arkadaşlarımızın da tesirleri, katkıları var onlara hasletten teşekkür ediyorum.

Dünya’da ekonomik krizin, meselelerin devam ettiği ortamda Kayseri Şeker hem işini en güzel yapıyor hem de bu yatırımları yapacak gücü kendisinde buluyor. Allah’a şükür bu gücü bize öncelikle çiftçilerimiz veriyor. Allah razı olsun bunları başarma gücü versin. Allah emeğinizi zayi etmesin. İnşallah bu tesis bu bölgedeki bütün çiftçilerimize uygun hizmetler sunacak, katkı sağlayacak, gereksinimlerini en uygun düzey de karşılayacak Allah güzel, uğurlu eylesin.” diyerek iştiraklerinden ötürü davetlilere teşekkürlerini iletti.

Kayseri Şeker Bünyan Pancar Bölge Müdürlüğü ve Tarım Marketin açılış merasimi Bünyan Müftüsü Çelebi Gün’ün dua konuşması ve kurban kısmı ile sona erdi.