Kaspersky, tamamı kadınlardan oluşan yeni F1 sürücü serisinde Al Qubaisi kardeşleri destekliyor

Kaspersky, F1 yarış serisinin bayan şoförleri daha yüksek rekabet düzeylerine ulaşmaları için geliştirmeye ve hazırlamaya...

Kaspersky, tamamı kadınlardan oluşan yeni F1 sürücü serisinde Al Qubaisi kardeşleri destekliyor

Kaspersky, F1 yarış serisinin bayan şoförleri daha yüksek rekabet düzeylerine ulaşmaları için geliştirmeye ve hazırlamaya yardımcı olan yeni projesi F1 Academy’nin açılış döneminde Birleşik Arap Emirlikleri’nin profesyonel yarışçıları Amna ve Hamda Al Qubaisi’nin sponsoru oldu. Kelam konusu dayanak, Kaspersky’nin şirketin mükemmelliğe olan sıkı bağlılığını paylaşan genç profesyonellere yardımcı olma konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Kaspersky, 2018 yılından beri Amna ve Hamda Al Qubaisi’ye sponsorluğunu sürdürüyor. Her iki bayan pilot uzun müddettir erkek hükümran motor sporlarında bayanların başarılı olabileceğini ortaya koyan işler başarıyor ve kıymetli sonuçlar elde ediyor. Mesleğine 2014 yılında 13 yaşında başlayan ve Formula 4’te yarışan büyük kardeş Amna, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki birinci bayan oldu. Amna tıpkı vakitte bir F4 yarışını kazanan birinci Arap bayan oluşuyla öne çıktı. Amna ayrıyeten, 2018’de Formula E testlerinde bir küme bayan şoföre liderlik etti. Küçük kız kardeşi Hamda ise Formula 4’teki birinci yarışına 2019’da çıktı ve iki yıl sonra F4 şampiyonasında podyuma çıkan birinci bayan oldu.

F1 Academy açılış döneminin bir kesimi olarak Amna ve Hamda, F4, FRECA, F3 ve F2 serilerinde ekipleri bulunan Hollandalı MP Motorsport için yarışacaklar. BAE’li iki yarışçıya daha evvel tek kişilik W Serisi yarış şampiyonasında yarışmış olan Hollandalı yarış pilotu Emely de Heus da eşlik edecek.

Her biri üçer şoförden oluşan beş kadro, hafta sonları gerçekleştirilecek yedi yarış boyunca toplam 21 yarışta gayret edecekler. Her aktiflik iki sıralama seansı ve üç yarıştan oluşuyor. Seri, iştirakçilerin önde gelen motor sporları kategorilerine girmelerine yardımcı olmak gayesiyle pratik yapmalarını ve hünerlerinde ustalaşmaları için kâfi pist mühleti kazanmalarını sağlıyor.

Kadın Profesyonellerine Destek!

Amna Al Qubaisi, şunları söylüyor: “Hayallerimin peşinde koşarken beni desteklediği için Kaspersky’ye minnettarım. Kaspersky’nin mükemmelliğe ve profesyonelliğe olan bağlılığı, başka yarışçılarla rekabet avantajını koruyabilmek için verimliliğinin sonlarını daima olarak zorlamak zorunda olan her profesyonel şoförün kıymetleriyle son derece güzel örtüşüyor.”

Hamda Al Qubaisi de şunları ekliyor: “Kaspersky ile birlikte profesyonel gelişimime devam ediyor ve yeni tepelere ulaşıyorum. Şirketin bayan profesyonelleri destekleme konusundaki kararlılığı bana ilham veriyor ve beni daha da çok çalışmaya, daha büyük muvaffakiyetler elde etmeye itiyor. İşbirliğimizin yeni tarihi başarılara imza atmama yardımcı olacağını umuyorum.”

Sezonun birinci yarışı 28-29 Nisan tarihlerinde Avusturya’nın Spielberg kentinde gerçekleştirilecek. Bunu İspanya, Hollanda, İtalya, Fransa’daki yarışlar ve Ekim sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki final etabı takip edecek.

Kaspersky Küresel İştirakler ve Sponsorluklar Başkanı Sandro Cisco, niyetlerini şöyle paylaştı: “Kaspersky’de yeteneğin cinsiyeti olmadığını bilerek uzun müddettir bayanların güçlendirilmesi için çalışıyoruz. Tıpkı siber güvenlik dalında olduğu üzere, motor sporları da erkek hükümran bir dünya. Bu eğilimle başa çıkmayı ve motor sporlarında cinsiyet çeşitliliğini geliştirmeyi amaçlayan teşebbüsleri görmek heyecan verici. Amna ve Hamda’ya F1 Academy’nin açılış döneminde muvaffakiyetler diliyor, bunun hünerlerini daha da geliştirmelerine ve profesyonel mesleklerini ilerletmelerine yardımcı olmasını umuyoruz.”

Kaspersky, bireylerin ve bilhassa bayanların güçlendirilmesine yönelik teşebbüsleri sürdürülebilir kalkınma stratejisinin temel alanlarından biri olarak görüyor. Şirket bayanları desteklemek ve siber güvenlik alanında meslek yapmaya teşvik etmek gayesiyle çeşitli projeler yürüterek BT alanındaki cinsiyet uçurumunu azaltmaya odaklanıyor. Şirketin bayanlar ve erkekler ortasında köprü kurmayı amaçlayan teşebbüslerinden bir oburu de daha fazla bayanı BT alanında meslek yapmaya motive etmeyi hedefleyen dijital Empower Women projesi.

Şirketin sürdürülebilir gelişimi hakkında daha fazla ayrıntıyı Kaspersky Sürdürülebilirlik Raporunda bulabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı