Instagram, fotoğraf galerilerine müzik ekleme özelliğini test ediyor

Instagram, kullanıcıların platforma gönderdikleri fotoğraf galerilerine şarkı eklemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor....

Instagram, fotoğraf galerilerine müzik ekleme özelliğini test ediyor

Instagram, kullanıcıların platforma gönderdikleri fotoğraf galerilerine şarkı eklemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram yayın kanalında bu haberi duyurarak, özelliğin “şimdilik birkaç ülkede daha fazlası gelecek şekilde” kullanımda olduğunu belirtti.

Instagram, şu anda bireysel fotoğraflara şarkı eklemeye olanak tanıyan benzer bir özelliğe sahip olsa da, fotoğraf galerilerine şarkı eklemek çok daha mantıklı. Tek bir fotoğrafa bakarken müzik dinlemek yerine, şimdi galerideki birden fazla fotoğrafa göz atarken şarkıyı dinlemeye daha fazla zamanınız olacak.

Ayrıca Zuckerberg, Instagram’ın Notlar’a müzik eklemek için de bir yol üzerinde çalıştığını söyledi. Notlar, AIM benzeri bir özellikle arkadaşlarınızla durum paylaşmanıza olanak tanır. Zuckerberg’in kanalından yayınlanan ve yukarıda görebileceğiniz kısa videoda, platformun, bireysel bir gönderi veya Reel’e müzik ekler gibi, bir şarkının bir bölümünü Notunuza eklemenize ve arkadaşlarınızın şarkının adını ve sanatçıyı durumunuzun üzerinde görmelerine izin vereceği görülüyor.

Bu özelliklerin hangi ülkelerde kullanılabilir olduğunu henüz bilmiyoruz. Meta, ülkeler konusunda net bir bilgilendirme yapmadı.