İçerik üreticilerine yeni araçlar

Etkinlikte içerik üreticilerini karşılayan Instagram CEO’su Adam Mosseri, “İçerik üreticileri, ortaya çıkardıkları harika içeriklerle Instagram’ı...

İçerik üreticilerine yeni araçlar

Etkinlikte içerik üreticilerini karşılayan Instagram CEO’su Adam Mosseri, “İçerik üreticileri, ortaya çıkardıkları harika içeriklerle Instagram’ı ileriye taşımak ve insanları yaratıcı olmaya teşvik etmek açısından Instagram için çok değerli. Güç, kurumlardan bireylere kaymaya devam ettikçe içerik üreticilerin öneminin de daha çok artacağını düşünüyorum. Bu yüzden lütfen harika programlarımızın tadını çıkarın, bundan sonra neler yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Creators of Tomorrow

Creators of Tomorrow programı, Meta ürünlerini kullanarak tutkularını başarılı bir şekilde mesleğe dönüştüren ve kitlelerine ilham veren yerel yetenekleri ön plana çıkarmayı hedefliyor. Meta, bunu yaparken aynı zamanda içerik üreticilerine metaverse’e giden yolda yeni teknolojileri benimsemeleri konusunda da destek olmak istiyor.

Instagram’da NFT

Meta, geçtiğimiz aylarda birçok ülkede NFT paylaşımı özelliğini kullanıma sunmuştu. Bugün, bu özelliği Avrupa’da daha fazla ülkede kullanıma sunuyor. İçerik üreticileri ve koleksiyonerler dijital cüzdanları Instagram’a bağlayabilecek ve oluşturdukları veya satın aldıkları NFT’leri Instagram’da paylaşabilecek.

Meta ayrıca, Instagram’da paylaşılabilen NFT türlerini de genişletiyor. Artık Instagram’da video veya animasyon NFT’ler paylaşılabilecek. Bunlara ek olarak Open Sea üzerinden oluşturulan koleksiyonlara ait bilgilere Instagram’dan ulaşılabilecek. Instagram’da Ethereum, Polygon, Flow ve Solana blockchain sistemleri ve Rainbow, Meta Mask ve Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper ve Phantom dijital cüzdanları desteklenecek. .