İBB Kent Tiyatroları, İstanbul İçi Turnelerine Maltepe ile Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Tiyatroları, Maltepe’de sahneleyeceği kapalı gişe oynayan oyunu “Komik Para” ile...

İBB Kent Tiyatroları, İstanbul İçi Turnelerine Maltepe ile Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Tiyatroları, Maltepe’de sahneleyeceği kapalı gişe oynayan oyunu “Komik Para” ile İstanbul içi turnelerine devam ediyor.

İstanbul’un her noktasına oyunlarını götürmeyi hedefleyen İBB Kent Tiyatroları, Ray Cooney’in yazdığı, Haldun Dormen’in çevirdiği, Özgür Atkın’ın yönettiği “Komik Para”yı Maltepe seyircisiyle buluşturuyor. Oyun, 6 Aralık 2022 Salı günü 20:00’de Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.

İBB Kent Tiyatroları oyunları dönem boyunca İstanbul’un farklı ilçelerinde seyirciyle buluşmaya devam edecek.

Komik Para (Yeni Oyun)

Henry, iş çıkışı metroda çantası yerine öbür bir çantayı almış, atkısını almak için açtığında içinin para dolu olduğunu görmüştür. Bir bara girip içmeye ve tuvalette parayı saymaya başlar. Bu para hayatı boyunca sahip olamayacağı bir ölçüdür. Henry, bu talihi kaçırmamak için karısı Jean’i alıp yurtdışına kaçmaya karar verir. Kullanılmış banknotlardan ötürü kara para olduğunu anlamıştır. Peşine düşeceklerini düşünüp süratli bir plan yapar.

Ray Cooney’in yazdığı, Haldun Dormen’in çevirdiği, Özgür Atkın’ın yönettiği oyunda Ada Alize Ertem, Can Alibeyoğlu, Can Tarakçı, Emrah Derviş Soylu, Hasip Tuz, Nurdan Kalınağa, Özgür Atkın, Uğur Dilbaz rol alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı