“Günlük yaşamda matematik okuryazarlık olmak” projesinin açılış töreni yapıldı

TÜBİTAK 4004 MATEMATİK YILI ÖZEL ÇAĞRISI KAPSAMINDA DESTEKLENEN “GÜNLÜK YAŞAMDA MATEMATİK OKURYAZARI OLMAK” ADLI PROJENİN AÇILIŞ TÖRENİ TOKİ ŞEHİT İSMAİL TETİK ANADOLU LİSESİ KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

“Günlük yaşamda matematik okuryazarlık olmak” projesinin açılış töreni yapıldı

TÜBİTAK 4004 Matematik yılı özel çağrısı ile desteklenen “Günlük Yaşamda Matematik Okuryazarı Olmak” adlı projenin açılış töreni TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


Açılış etkinliğine; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Demiral, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ersin Karademir, Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Kürşat Yenilmez, Prof. Dr. Aytaç Kurtuluş, Doç. Dr. Emre Ev Çimen, Eskişehir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Erbek, Nurullah Seyidoğlu ve İsmail Güllü katıldı.


Proje ile ortaöğretim 9. sınıf öğrencilerinin, Matematik okuryazarlığı farkındalıklarının ve öz yeterliliklerinin uygulamalı etkinlikler yardımıyla geliştirilmesi hedefleniyor. Proje sürecinde katılımcı öğrenciler ile farklı disiplinler ve günlük yaşamla matematik ilişkilerini kurabilmeleri için etkileşimli ve uygulamaya dönük etkinlikler yapılacak.