Gemlik Belediyesi Sağlıkta Öncü

Gemlik Belediyesi toplumsal belediyecilik anlayışını sıhhat hizmetlerinde sürdürmeye devam ediyor. Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur...

Gemlik Belediyesi Sağlıkta Öncü

Gemlik Belediyesi toplumsal belediyecilik anlayışını sıhhat hizmetlerinde sürdürmeye devam ediyor. Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın talimatlarıyla hizmete alınan hasta nakil hizmetinin akabinde yeni kurulan Uğur Böcekleri sıhhat grubu misyonunu büyük bir özveriyle sürdürüyor.

Gemlik Belediyesi hasta nakil ambulansı faaliyete geçtiği müddetten bu yana yüzlerce Gemlikliyi sıhhat kurumlarına naklini gerçekleştirirken, sıhhat grubu sıhhat hizmetlerini vatandaşların meskenlerine kadar ulaştırıyor.

“Ambulans yüzlerce kere nakil yaptı”

Gemlik Belediyesi hasta nakil ambulansı misyonunu büyük bir özveriyle sürdürüyor. Sıhhat kurumlarına ulaşımı ıstırap olan yurttaşı meskenlerinden alarak naklini büsbütün fiyatsız bir halde sağlayan ambulansta iki acil tıp teknisyeni bulunuyor. Gemlik için büyük bir muhtaçlığı karşıladıklarını ve hizmete başladığı günden bu güne kadar yüzlerce Gemliklinin sıhhat kurumlarına naklini gerçekleştirdiklerini tabir eden Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, “Hasta nakil ambulansı Gemlik için büyük bir ihtiyaçtı. Bu gereksinimi gidermenin ve hemşerilerimize bu hizmeti sunmanın memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bursa’da konutta sıhhat ünitesini kuran birinci ilçe belediyesiyiz.

Gemlik Belediyesi’nin birincilerin belediyesi olduğunu aktaran Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesi Uğur Böcekleri Sıhhat takımında hemşire ve psikoloğun vazife yaptığını bu türlü bir takımın Bursa’da ilçe belediyeleri ortasında birinci kere Gemlik’te kurulduğunu belirtti. Bu hizmetin sıhhat kuruluşlarına ulaşmakta zorluk çeken vatandaşların yardımına koştuğunu, Gemliklilerden çok sayıda teşekkür aldığını söyledi. Gemlik Belediyesi’nin Gemliklilerin muhtaçlığı olduğu her alanda yanlarında olduğunu vurguladı. Uğur Böcekleri Konutta Sıhhat grubunun enjeksiyon, kan alımı, tansiyon, pansuman ve şeker ölçümü üzere hizmetleri vatandaşın meskenlerine kadar götürdüğünü tabir etti.

Ayrıca, Gemlik Belediye Lider Yardımcısı Avukat Mert Dimili ve Sıhhat İşleri Müdürü Hekim. Veteriner Hakan Uğur, Kumla Mahallesi’nde meskende sıhhat hizmetinden yararlanan bir vatandaşı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini aktardı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı