Game of Thrones dünyasına bir dizi daha geliyor

Game of Thrones dünyasının yeni dizisi, Warner Bros. Discovery’nin yeni çevrimiçi platformu Max‘te izleyicilerle buluşacak....

Game of Thrones dünyasına bir dizi daha geliyor

Game of Thrones dünyasının yeni dizisi, Warner Bros. Discovery’nin yeni çevrimiçi platformu Max‘te izleyicilerle buluşacak. A Knight of the Seven Kingdoms: the Hedge Knight adını taşıyan dizi, orijinal diziden neredeyse yüz yıl önce geçen bir hikayeyi anlatacak. Diziyle ilgili söylentiler bir süredir gündemde olsa da, hangi döneme odaklanacağı konusunda bilgi verilmemişti.

HBO Max’in yola Max adıyla devam edeceğinin duyurulduğu etkinlikte konuşan Casey Bloys, dizinin odak noktasında Dunk ve Egg’in bulunacağını belirtti. Game of Thrones dünyasında bir şövalye olan Dunk, refakatçisi Egg ile diyar diyar gezerek yanlışları düzeltmeye çalışıyor.

Zaman içinde Dunk, Kingsguard’ın (Kral’ın Muhafızları) ünlü bir üyesi olurken, Egg de Daenerys’in büyük büyük dedesi olarak bilinen V. Aegon adını alıyor. V. Aegon Targaryen ailesinin enseste karşı duran sayılı üyelerinden biri olduğu için dizide izleyicileri House of the Dragon’dan ziyade The Last of Us’a daha yakın duran bir maceranın beklediği söylenebilir.

Yeni Game of Thrones dizisi ne zaman yayınlanacak?

Serinin uyarlandığı kitaplarının yazarı George R.R. Martin, Ira Parker ile birlikte dizinin senaristliğini üstlenecek. İkili aynı zamanda yönetici yapımcı olarak Ryan Condal ve Vince Gerardis’e eşlik edecek. A Knight of the Seven Kingdoms: the Hedge Knight’ın yayın tarihi konusunda bilgi verilmedi.