Eğitim turizmine savunma sanayi desteği

Tamamlandığında 500 bireye istihdam sağlayacak, yurtiçi ve yurtdışından yılda yaklaşık 4.000’in üzerinde ziyaretçiye konut sahipliği...

Eğitim turizmine savunma sanayi desteği

Tamamlandığında 500 bireye istihdam sağlayacak, yurtiçi ve yurtdışından yılda yaklaşık 4.000’in üzerinde ziyaretçiye konut sahipliği yapacak İstanbul Çekmeköy’de bulunan yeni genel merkezde, CANiK’in vizyon projesi CANiK ACADEMY’e yönelik özel tesisler de yer alacak. Nebil Proje Mühendislik tarafından yürütülen ve yaklaşık 20 milyon dolara mal olacak projenin 2025’te bitmesi planlanıyor.

DÜNYADA BENZERİ YOK

CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral, “Tüm çalışmalarımızda olduğu üzere bu süreçte de çok ihtimamlı çalıştık ve özel bir yapı ortaya koymaya odaklandık. CANiK Çekmeköy Yerleşkesi’nde üç kıtada bulunan operasyonları yürüteceğiz. Florida West Palm Beach, Londra Ascot, Samsun ve Dudullu’daki yerleşke ve tesislerimiz buradan yönetilecek. Hem teknolojik istikametten hem de tasarım ve kapasite manasında dünyada gibisi olmayan bir tesis planlamaktayız. Ayrıyeten sportif atıcılık, taktik atıcılık ve kurumlara eğitimler vermek üzere CANiK ACADEMY’e yönelik hayli kapsamlı bir yapılanma da oluşturacağız” tabirlerini kullandı.

ANALİZ LABORATUVARI

Özellikle eğitim turizmine büyük katkı sunması
beklenen Çekmeköy Yerleşkesi’nde, açık ve kapalı atış poligonları, atış konutu, işlevsel idman alanlarının yanında, 300 kişilik seminer salonu, 6 eğitim dershanesi, 1 adet ilkyardım simülasyon sınıfı, 2 adet armorer (silahçı eğitim dershanesi) sınıfı ve 1 adet de atış performans tahlil laboratuvarı bulunuyor. CANiK ACADEMY’nin Çekmeköy Yerleşkesi ile birlikte, sportif atıcılık alanında üniversitelerle de çalışmalar yürütülecek. Burada üniversitelerin tesis ve altyapıya yönelik laboratuvar gereksinimlerinin karşılanması amaçlanıyor.