DHL Express Türkiye’den Avrupa’ya Üst Düzey Atama: Mustafa Tonguç, DHL Express Almanya CEO’su Olarak Atandı

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, DHL Express Almanya CEO’su olarak atandı. Yeni misyonuna 1...

DHL Express Türkiye’den Avrupa’ya Üst Düzey Atama: Mustafa Tonguç, DHL Express Almanya CEO’su Olarak Atandı

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, DHL Express Almanya CEO’su olarak atandı. Yeni misyonuna 1 Haziran prestijiyle başlayacak olan Tonguç, şirketin Avrupa CEO’su Alberto Nobis’e bağlı çalışacak. DHL Express Türkiye’ye yeni bir CEO atanana kadar Mustafa Tonguç Türkiye operasyonuna da başkanlık yapacak ve her iki ülkeden sorumlu olacak.

1997 yılında DHL Almanya Operasyonları’nda vazifeye başlayan Mustafa Tonguç, Almanya’daki ayrıştırma merkezi ve havaalanında operasyonel alandaki misyonlarının yanı sıra müşteri hizmetleri grubunun yöneticiliğini de üstlendi. Tonguç, 2011’de Express Avrupa tertibi genelinde hizmet kalitesini düzgünleştirmek maksadıyla Avrupa Performans ve Projelerden Sorumlu Genel Müdür rolüne geçti.  

Mustafa Tonguç, 2014’te katıldığı DHL Express Türkiye grubunda evvel Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı akabinde da Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı misyonlarını üstlendi. 30 yıla yakın müddettir DHL bünyesinde çalışan Tonguç, 2021 Mayıs ayından beri DHL Express Türkiye CEO’su olarak vazife yapıyordu. 

Mustafa Tonguç Türkiye’de değerli başarılara imza attı

Mustafa Tonguç, Türkiye’de vazife yaptığı mühlet boyunca şirketin büyümesine kıymetli katkılarda bulundu. Global DHL ağında gelir bazında birinci 30 ülke içerisinde yer alan DHL Express Türkiye, Avrupa’da nakit ve kârlılık açısından birinci 10 ülke ortasına girdi. 2019 yılında İstanbul Havaalanı’ndaki Gateaway binasının hizmete girmesinde ve buranın yüksek teknolojik bir merkez haline gelmesinde kıymetli rol üstlenen Tonguç, DHL Express Türkiye’nin dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına da sürat verdi. Anadolu’daki yatırımlarını artıran şirket, Tonguç’un liderliğinde Türkiye’deki hizmet noktası sayısını yaklaşık 20 katına çıkardı.

Türkiye’den Avrupa’ya önder atamaları yapılıyor

Mustafa Tonguç’un insanlara ve yeteneğe güçlü bir biçimde odaklanması, Avrupa tertibine geçen birçok meslektaşı için de gelişim fırsatları yarattı.

DHL Express Türkiye, DHL Group bünyesinde gerçekleştirilen üst seviye yönetici atamalarıyla dikkat çekiyor. Mustafa Tonguç’un DHL Express Almanya CEO’su olarak atanmasının yanı sıra geçtiğimiz yıl da DHL Express Türkiye CFO’su olan Derya Özer Sağkan, DHL Express Avrupa CFO’luğuna atanmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı