Buca Belediyesi projesine vilayet dışından bile talep var

Buca Belediyesi tarafından “Asla yolda kalmayacaksın” sloganıyla hayata geçirilen ve araçları bozulan engelli vatandaşların imdadına...

Buca Belediyesi projesine vilayet dışından bile talep var

Buca Belediyesi tarafından “Asla yolda kalmayacaksın” sloganıyla hayata geçirilen ve araçları bozulan engelli vatandaşların imdadına yetişen “Engelli Tamir İstasyonu” projesi tüm süratiyle sürerken, elde edilen yedek modüller ile de 60 engelli yurttaş tekerlekli sandalye sahibi oldu. Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’ın yakından takip ettiği proje çerçevesinde şu ana kadar 2 bin 350 engelli hizmet aldı.

“Asla yolda kalmayacaksın” sloganıyla gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde hayata geçirilen Engelli Tamir İstasyonu ile çalışanlar, vatandaşların talebi üzerine yolda kaldığı yere giderek müdahale ediyor. Kelam konusu arızanın yerinde giderilememesi halinde ise araçlar, belediye bünyesindeki tamir atölyesine götürülerek tamirat gerçekleştiriliyor.

BAKIM VE TAMİRAT SÜREÇLERİ ÜCRETSİZ

Öte yandan merkez, bir yandan yolda kalan engellilere yardım ederken, bir yandan da rutin bakım ve tamirat süreçlerini de fiyatsız olarak gerçekleştiriyor. Tekerlekli sandalyeliler, mesai saatleri içerisinde merkeze giderek bakımlarını yaptırıp beklenen bir arızanın da önüne geçebiliyor. Engelliler yeniden arızalı modüllerini temin ettikten sonra değişimlerini de merkezde fiyatsız olarak gerçekleştirip personellik maliyetinden kurtuluyor.

Proje çerçevesinde merkezden hizmet alan vatandaşların yeni araç alması yahut tamirat sırasında elde kalan fazla modüllerden üretilen tekerlekli sandalyeler gereksinimi olan engelli vatandaşlara bağışlanıyor. Projenin başladığı günden beri 60 mahzuru vatandaş akülü tekerlekli sandalye sahibi oldu.

BAŞKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR

Uygulamanın paydaşlarından Buca Engelliler Derneği Lideri Harun Kara, Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’a teşekkür ederek, “Bu projemiz Türkiye’de bir birinci oldu. Şu anda gelinen sayı 2 bin 350 engelli vatandaşımıza hizmet verdik. İlçe dışında çok fazla talep var. Hatta vilayet dışından dahi gelip Manisa’dan, Denizli’den, Soma’dan, öbür vilayet dışından gelip bizden bu hizmeti talep eden arkadaşlarımız var” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı